"prawa" internauty.Kilka pytań

Witam,

mam kilka pytań co do praw. Ponieważ założyłem sobie stronkę, w której daje linki do piosenek, kóre można słuchać i pobierać (portal odsiebie.com) no i koleś do mnie na gg napisał, że zgłasza moją stronę na policję

A według tych wszystkich warezów itp. to uploadowanie jest legalne, a pobieranie i używanie to piractwo chyba że mamy oryginalny plik to możemy pobrać i traktować jako wersję zastępczą tak ?? Czy tak jest naprawdę?

Jeśli nie masz tych piosenek na swoim serwerze, to możesz być jedynie oskarżony o pomocnictwo w łamaniu praw autorskich, bo podając linki do nich ułatwiasz ich udostępnianie.

A co za takie coś grozi? ;p

A jeśli mam oryginalne kopie tych plików to uploaduje na legalu ;p ?

Co to znaczy - oryginalne kopie?

Wykupiłeś licencję na rozpowszechnianie?

Jeżeli masz pliki na legalu to dobrze, ale czy masz prawo do rozporządzania tymi plikami? W polskim prawie można sie doszukać, że ściąganie na własny użytek, sprawdzenie na 24h w celach edukacyjnych itp jest legalne, ale udostępnianie już nie.

Gdzieś widziałem stronę, że było napisane właśnie, że po 24h należy usunąć plik z dysku. Wtedy chyba jest już po legalu. Ale nie wiem dokładnie, może niech ktoś bardziej zaawansowany się wypowie.

A jak to się ma do reuploadu ?

Pobieranie, upload na inny serwer hostingowy? Też rozpowszechnianie? Albo pobranie i wrzucenie na ten sam serwer hostingowy?

Bzdura, nigdzie w przepisach nie ma takiego zapisu.

Zdaje się, że tak jest. :slight_smile: Pytałem na forum warezowym. Pytanie: Czy uploadowanie plików na różne hostingi jest legalne Odpowiedź:

Ci to najwięcej wiedzą na temat legalności :stuck_out_tongue:

Spytaj na forum prawniczym, to zobaczysz co ci opowiedzą.

:stuck_out_tongue:

Faktycznie - ci to mają najwięcej do powiedzenia

jak ostatnio się przekonaliśmy (sprawa the pirate bay) i to nie jest do końca NIE legalne

równie dobrze można oskarżyć google o umożliwianie odszukania nielegalnych treści

Czyli robiąc w ten sposób (upload na hostingi) jestem “legalny” po części? ;p

Coś mnie gryzie co do tej legalności gryzie, bo przecież te wszystkie hostingi np. Wrzuta, OdSiebie czy Rapidshare to tylko z tego się utrzymują. ;p Na takim OdSiebie jest możliwość wrzucenia i dodatkowo POBRANIA i nie mają z tego problemów. Wiec ja raczej nie będę miał problemów, jeśli na stronie dam link do jakiejś piosenki na wrzuta.pl czy innym serwerze?