Prawdopodobne uszkodzenie HDD? Jak to spawdzić? System trup

Hej,

Dzisiaj słuchałem na Chrome muzyki i wypakowywałem archiwum rar w tym samym czasie. Chrome było uruchomione w piaskownicy Sandboxie (swoją drogą trochę spowalniało). Archiwum wypakowywałem na dysk do obszaru szybkiego przywracania Sandboxie co powodowało nieustanne popupy Sandboxie. Cała ta sytuacja bardzo spowolniła komputer - postanowiłem poczekać. Nic nie dało więc go zresetowałem. Teraz przy włączaniu systemu występuje problem. Komputer uruchamia się normalnie, słychać beep, jest screen Foxconn. Potem jest ekran PCI drivers listing (to zawsze się pokazywało). Zawsze po tym było “Veryfing DMI Pool Data” i system się uruchamiał normalnie. Teraz pojawia się coś takiego: Intel UNDI PXE -2.1 build 082 For Realtek tutaj jakiśnumer. Potem jest CLIENT MAC ADDR i numery i PXE-E53 no boot filename recieved. Pokazuje się komunikat PXE-MOF exiting pxe rom. Disk boot failure, instert system disk and press enter. Wkładam płytkę Windowsa i nic się nie dzieje. Próbowałem na ekranie foxconn wchodzić w opcje bootowania i ustawiałem włączanie z płyty, ale nic nie dało (kto wie, może jest uszkodzona). Zgrałem sobie kiedyś system na pendrajwa w razie takiej awarii. Więc udało mi się odpalić installer windowsa z awaryjnego pendriwa. Jest tam opcja czystej instalacji - niestety nie wykrywa mi dysku, nie mogę dodać nowego. Tak jakby się uszkodził czy coś. Jest też opcja naprawiania - nie działa bo nie miałem punktów przywracania. Jest inna opcja i jeśli ją włączam to pisze, że mam odpalić system normalnie w wtedy odpali się Windows i będzie się naprawiać. Jednak tak nie jest - nie odpala się i z płyty i z pendive.

System jest oryginalny oczywiście.

Czy mój dysk jest uszkodzony? Jak mam sobie z tym poradzić?

System jest oryginalny.

Na sam początek uruchom Ubuntu w trybie live cd. Sprawdź czy dysk jest wykrywany.

Kolejność bootowania jest przeważnie następująca:

:arrow: CD-ROM

:arrow: HDD

:arrow: Ethernet (z serwera PXE)

W biosie dysk jest widoczny?

Na początek dobrze by było sprawdzić połączenie miedzy HDD i płytą główną oraz zasilacz dysk HDD. Być może coś stało się z kablem przesyłowym, to jest też możliwe.

Pozdrawiam