Prawdopodobnie jakis wirus

zaczne od tego ze nie mam zadnego antywirusa, ale mam jakis problem z kompem … zawsze wyskakuja mi jakies bledy i do tego jak zanioslem do kolegi dysk to jego avast wyciął mi wszystkie instalki jakie znalazl … logi mam czyste, wie ktos co mozna z tym zrobic? :expressionless:

konkretnie jakie ?

uuu…to nie dobrze :?

To zainstaluj antywirusa i sprawdz u siebie . Moze odinstaluj windowsa i zainstaluj ponownie moze to cos pomoze

:expressionless: :expressionless: :expressionless:

to chyba się stosuje w najgorszym wypadku jak nic nie pozostało i jak się nie ma back up`u :?

luz :expressionless:

zrób defragmentacje rejestru np. programem tuneup utilities lub jakimś podobnym. możliwe że to nie jest wina wirusów w “syfów które nie zostały uporządkowane ostatniej wiosny” 8)

taki mam blad…

sciagnolem se avasta! home edition ale jak skanowalem dysk (znalazlo mnustwo wirkow a mianowicie Win32:Parite … wie ktos jak sie tego mozna skutecznie pozbyc?

Poprzez avasta :slight_smile:

Na koncu skanowania bedziesz mial odpowiednie komuniakaty co zrobic z wirkami. Kwarantanna, usun, itp.

Usun je i po klopocie. Dla pewnosci mozna zrobic jeszcze jeden skan.

Osobiscie polecalbym Nod32 jako antywir.

o to chodzi ze ja sciagnąłem avasta home edition i dalem scana dysku (mam tylko dysk c: ) i znajdywalo mi same pliki zarazone Win32: Parite wiec zawsze bralem napraw… usun wolalem nie brac bo to jakies pliki z katalogu windows… ale skanowanie sie nie dokonczylo bo wyskoczyl jakis blad avasta… ;/

@EDIT: teraz znowu zacząłem skanowac dysk avastem i znalazlo mi jakiegos konia trojanskiego ktory sie nazywa Win32:Goldun-L [Trj] to dalem kazdemu plikowi zawirusowanemu tym trojanem kwarantanne… ale blad z hamachi jest nadal :?

o! wlasnie wyskoczyl mi nowy wirus/robak - JS:Classloader-6 i VBS:Malware [Gen] sporo ich… o a teraz wyskoczyl Win32:Trojano-2359 [Trj] od razu mowie ze pisze to na bierzaco… i chcem zapytac czy znacie te wirusy/trojany i czy macie jakis pomysl zeby sie tego wszystkiego pozbyc? bo dalem tylko kwarantanne bo opcji napraw nie bylo… ;/ ok dalej juz nie bede pisac… mowcie czy jakos mozecie mi pomóc :stuck_out_tongue:

@EDIT:

gdy avast to skanowal wyskoczyl taki blad:

niestety… ehh ile ja mam z tym problemow :confused: