Prawdopodobnie keylogger


(Szeryf*) #1

Witam,

Prawdopodobnie mam keyloggera bo ktoś zhackował mi konto na allegro i próbował oszukać ludzi.

Logi:

OTL http://wklejto.pl/116317

Extras http://www.wklejto.pl/116318

Avast niczego nie wykrywa.

Z góry dzięki za pomoc.


(Mic) #2

Witam.

Sprawdzać logów Tobie nie będę - zrobią to doświadczeni użytkownicy, ale mogę poradzić, jak nie da się ''złapać''. Jeżeli logujesz się na konta np. banki, allegro, poczta itp, gdzie twoje bezpieczeństwo może być narażone to radze używać KLAWIATURY WIRTUALNEJ do wpisywania haseł. Do tego hasło powinno się składać z wielkich, małych liter oraz cyfr co utrudni jego złamanie, wszystkie programy trzeba aktualizować na bieżąco. Dobry antywirus + firewall (nawet systemowy) + aktualizacja sytemu. Najlepszą metodą jednak jest MYŚLENIE, nie wchodzić na strony których się nie zna, nie pobierać plików, jak podłączasz dysk wymienny (USB) przeskanuj go. Wyłącz Autorun USB. Co jakiś czas skan programami dodatkowymi np:

  • Malwarebytes Anti-Malware

  • Dr.WEB CureIt!

  • GMER

Nie ma jednak ludzi nie omylnych, każdy może paść ofiarą, ale to tylko od nas należy, czy nas system będzie bezpieczny :).


(rogacz) #3

A gdzie log z 2012-02-03 21:07:10 | 000,023,366 | ---- | M -- C:\ComboFix.txt ?


(Szeryf*) #4

Faktycznie, oto log z combofixa: http://www.wklejto.pl/116321

Co do porad to dzięki. Zainstalowałem antywirusa i włączyłem zaporę. Wolę być jednak pewny, że wszystko już jest w porządku.


(fejku) #5

@bet5, czemu radzisz mu skan GMER'em skoro widzę ,że ma on system 64 bitowy ?

Nawet w instrukcji GMER'a jest napisane ,że nie działa on poprawnie na systemach 64 bitowych.


(Mic) #6

Nic mu nie poradziłem, tylko zaproponowałem programy których często używa się do skanowania systemu, jeżeli potrafi czytać ( a na pewno potrafi) to widział by w instrukcji, do czego jest dany program. Może mu się zdarzyć infekcja na innym komputerze. Tak na marginesie. :slight_smile: