Prawdopodobnie padająca grafika


(Leonxel) #1

Witam,

Ostatnio mam problemy z uruchomieniem systemu Windows xp. Specyfikacja komputera tak jak w opisie poniżej. Co się dzieje? System startuje (świeżo zainstalowany plus pakiet programów) następnie przerywa - pojawia się słynne niebieskie tło z błędami (niestety na 1-2 sekundy i restart systemu). Udało mi się uruchomić system w trybie awaryjnym z obłusgą sieci. Dobrze że udało mi się wykonać screen tego co widzę - a widzę że pojawiają się arteakty. Co się dzieje? Pada karta graficzna? Przecież ja prawie wcale nie gram na komputerze.

Oto screen (lepszego nie uda mi się w trybie awaryjnym zrobić - cud że mogę odpalić system):

http://fotoo.pl/hosting-zdjec/links/artefakty


(Technik Elektro) #2

o jakich artefaktach piszesz ?? na screenie grafa jest odpalona w trybie vga z 16kolorami...


(Leonxel) #3

no problem w tym że nie mogę wejść normalnie w system. Mam takie kolory nawet gdy widać ikonę bootowalną systemu Windows i pod nią pasek - czyli taki cały w "kwadraciki".


(Technik Elektro) #4

spowodowane to jest niską rozdzielczością (VGA) i 16 kolorami...grrrrrrr, zresetuj komputer, zanim zacznie się bootowac wciśnij f8 i wybierz opcję któa odpowiada za wyłączenia automatyczne po wystąpieniu błędu (ostatnia pozycja w 2 grupie).


(Leonxel) #5

Pomogło :slight_smile: Ale słuchaj technik_elektro (nie znam imienia) - nie wiem dlaczego ale ten screen co podałem wygląda na uruchomionym systemie normalnie - jak w 16bitach kolorach. Ja miałem inaczej - tzn nie dało się prawie niczego odczytać - chodzi mi o to że co innego widziałem, a co innego wyszło na tym screenie. Wcześniej to co widziałem było gorsze pod względem grafiki.

Inne pytanie: czasami dzieje mi się tak z komputerem ale nie wiem dlaczego? Przecież mam świeży system - zainstalowany 2 dni temu.


(Technik Elektro) #6

kabel łączący kartę graficzną z monitorem, wyjście d-sub w karcie graficznej poluzowane. jeśli chodzi o rozbieżności to może obraz jest dobry - a twój wzrok płata ci figle :slight_smile: :P.


(Leonxel) #7

Całkiem możliwe to i to :slight_smile: Dzięki za pomoc. Jak się coś będzie działo - napiszę :wink: