Prawdopodobnie problem z dyskiem twardym


(Sobladen) #1

Witam

Proszę uważnie przeczytać.

Wczoraj kozystam z komputera jak zawsze. Serfowałem po internecie. Ale miałem dużo uruchomionych programów i jeden z nich sie mi przyciąl więc dałem ctrl+alt+delete (ale przez przypadek nacisnęlo mi sie to dłużej. Zresetował sie komputer. Włacza się, ale wyskakuje jakis niebieski ekran i nic sie dało sie zrobić więc reset. Włacza się ale teraz wyskakuje sprawdzanie spójności dysków. I sprawdza dysk C jest tam niby dane dobre, indexy pisąło, że miało kilka błedów ale nie powazych i teraz sprawdza poziom 3 jakies zabezpieczenia... pisze ze cos usuwa, naprawia nagle staje i nic nie da sie zrobić..;/ więc reset. Teraz jak właczam kompa wychodzi tak samo sprawdzanie spójności dysków, ale klikam jakiś klawisz zeby przerawć( bo jest taka mozliwosc). To teraz wyskakuje mi szara strona z opcjami -tryb awaryjny, -ustawienia takie jak wczesniej, - uruchom normalnie. Wiec ja daje ustawienia takie jak wczesneij i ładuje sie komp ale przy ładowaniu zacina sie. Próblowąłem takze wejśc na tryb awaryjny ale nie da się wejsć.

Teraz mysle, może zainstaluje od nowa system? No dobra instaluje. Skończyłem właczam sprawdza znowu spójnośc danych na C nie ma błędów ale na innych partycjach sa;/ Ale to nic, instaluje sterowniki i musze ponownie uruchonić system wiec uruchamiam, a tu błędy na wszytskjich partycjach. I nie moge łaczyc kompa w żaden sposób. Teraz za każdym włączenie kompa musze instalowac xp. Tak włąsneij teraz zrobiłem i do Was pisze o rade.

Co jest grane? Wszytsko wcześniej smigało. Nic nie instaklowałem.

Dziekuje za odpowiedzi.


(Sobladen) #2

Prosze o pomoc. To dla mnie ważne. Co może byc przyczyna tej awarii? Dysk czy może coś innego? Trzeba będzie kupic nowy dysk?


(Cosik Ktosik) #3

Jeżeli możesz podaj odczyt danych SMART dysku z programu HD Tune, zakładka Health.

Przeskanuj także dysk na bad sektory (zakładka Error Scan).


(Sobladen) #4

Niby wszytsko OK, ale dalej sa błędy...;/ Może ramy trzeba jeszce sprawdzić, może przez nie to sie dzieje.. Tylko jakim programem ramy sprawdzic?

Tutaj już otworzone:

health.jpg

error_scan.jpg


(Cosik Ktosik) #5

Nie jest OK, taśma/kabel sygnałowy jest uszkodzony.


(Sobladen) #6

To wystarczy, ze kabel sygnałowy wymienie i powinno byc ok? (dziwne, wczesneij wszytsko śmigało)


(Cosik Ktosik) #7

Z tego co pokazuje SMART generowane są błędy na linii dysk twardy <=> płyta główna. Możliwe są trzy przyczyny: uszkodzony kabel, kontroler dysków twardych lub sama elektronika dysku. Najłatwiej sprawdzić kabel poprzez jego wymianę.


(Sobladen) #8

Aha, dzięki.

Bo ja mam 2 dyski twarde, jeden WD (ten było od poczatku) i Samsung ten dokupiony.

Samsung dział bez problemów, nie znajduje w nim błędów. Więc kontroler to chyba nie bedzie. To bede musiał posukać kabla na allegro.

Tu jest jeszce z Samsunga:


(Sobladen) #9

Zmieniłem kabel z tego Samsunga to tego WD i niby działa. Juz systaem włacza sie noramlnie. Po wgraniu systemu nie ma już błedów na partycji C. Ale błedy zosatły na pozostałych partycjach, bedzsie tzreba chyba sformatowac dysk. Jedak chyab kest to kablem.