Prawdopodobnie uszkodzony HDD, jak odczytać dane?


(Ziomekfuu) #1

Witajcie!

Dostałem zadanie naprawy systemu Windows bo występował problem że system podczas startu ponownie uruchamiał komputer i tak w kółko. Postanowiłem więc naprawić OS poprzez płytkę z systemem. Problem zaczął się piętrzyć gdy instalka XP nie wykryła partycji jako takiej na której jest system. Zmieniłem więc kierunek pracy i postanowiłem podłączyć HDD z tego PC do swojego komputera i tym sposobem zgrać ważne dane właścicielki (dodatkowo podjąć próbę odzyskania jakiś plików które ona usunęła). I tu znów kolejna niespodzianka... Zarówno Windows 7, a nawet i Debian nie chcą wyczytać tego dysku. Seven proponuje sformatowanie partycji, natomiast Debian rzuca błędy o braku możliwości zamontowania tego nośnika.

Co robić? Czy jest jeszcze możliwość odzyskania danych z tego dysku?


(rgabrysiak) #2

Spróbuj skorzystać z narzędzia TestDisk: http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/?topic=2948.0


(Ziomekfuu) #3

Jest kolejny problem... Po podłączeniu tego dysku za pomocą adaptera system łapie zwiechę, a sam TestDisk stoi na etapie generowania logów. Nawet EAESUS Partiton Master nie chce się uruchomić bo zapętla się na etapie skanowania dysków.


(rgabrysiak) #4

Spróbuj podłączyć dysk bezpośrednio do płyty głównej a nie przez adapter.


(Ziomekfuu) #5

Po podłączeniu do drugiego kompa (wyposażonego w ATA) system (Windows 7) najpierw zaczął skanowanie i naprawianie sektorów dysku, po czym się zawiesił na etapie kończenia tego procesu. Po restarcie system z tym dyskiem nie chce ruszyć i stoi na ekranie ładowania systemu.