Prawdopodobnie wirus. Logi OTL. Prośba o pomoc


(Arkadiuszdabek) #1

Witam!

Po przebrnięciu przez lekturę dotyczącą korzystania z forum, piszę mój pierwszy wątek. Mam nadzieję, że robię to dobrze. Mój problem polega na tym, że komputer lubi się czasami zawiesić lub zareagować po kilku kliknięciach. Format dysku był robiony stosunkowo niedawno, ponadto w miarę możliwości, utrzymuję porządek w plikach (CCleaner). Format ten obejmował tylko partycję systemową, ponieważ nie miałem możliwości skopiowania niektórych elementów, ze względu na ich rozmiar. Podejrzewam, że przyczyna może tkwić właśnie w mojej kolekcji. Padłem też ofiarą SweetPacks toolbar. Po usunięciu z systemu, pasek nadal pojawia się w przeglądarce. Czytałem na jakimś forum, że wiąże się to z wirusem

ukash (cokolwiek to jest). Z racji, że opanowałem poruszanie się po systemie w stopniu solidnie podstawowym, zgłaszam się do Was, użytkowników forum z prośbą o pomoc.

Poniżej zamieszczam logi OTL:

OTL:http://www.wklejto.pl/132804

Extras:http://www.wklejto.pl/132805

Z góry dziękuję i pozdrawiam.


(Acorus) #2

Odinstaluj Internet Explorer Toolbar 4.6 by SweetPacks.Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.

Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/outils/289-adwcleaner z funkcji Delete(w przypadku Visty/Windows7 uruchom z prawokliku jako Administrator).


(Arkadiuszdabek) #3

Wykonałem zatem krok po kroku w/w instrukcje. Program OTL mi gdzieś zniknął, możliwe że tak miało być. Rozumiem, że teraz znów mogę być szczęśliwym użytkownikiem swojego komputera :smiley: Dziękuję bardzo użytkowniku Acorus za pomoc!


(Acorus) #4

W AdwCleaner użyj opcji Uninstall.


(Arkadiuszdabek) #5

zrobione! Jeszcze raz dzięki :slight_smile: