Prawdopoodobnie włam na kompa

http://naforum.zapodaj.net/b0664d4f3f6a.jpg.html teraz jest juz internet alee… wiecie

Korzystasz z routera ? Jeżeli tak to z jakiego ?

Oj tam od razu włam. Oj tam od razu na kompa. Nie napisałeś, czy korzystasz z sieci? Routera? W jaki sposób łączysz się przez internet? Przez sieć osiedlową, czy przez np. Neostradę? Z resztą czytając ze zrozumieniem jasno wynika z komunikatu, że masz konflikt adresów IP, czyli, że w sieci lub podsieci są 2 komputery o tym samym adresie.

router tp link

I mam się domyślać ile komputerów jest podpiętych do niego? Jeśli więcej niż jeden i WiFi jest zabezpieczone hasłem WPA2 to jak na moje oko jedyną możliwością jest złe skonfigurowanie routera lub długi czas “myślenia” jego DHCP, które służy do automatycznego przydzielania adresów IP. Jeśli hasło do WiFi jest zaszyfrowane przy pomocy WEP, lub wcale nie jest zaszyfrowane, to możliwe, że ktoś się podpiął pod Twój router. I na tym się kończy przygoda, chyba, że udostępniasz jakieś pliki w sieci lokalnej i udostępniasz je wszystkim użytkownikom, wtedy możliwe jest, że ktoś miał wgląd do Twoich danych na dysku.

Tzn z routera korzystają moje 2 kompy. Hasło znam, ale może póki co nie będę się tym monitem przejmował :slight_smile: :wink: