Prawidłowa temperatura komputera jaka?


(Kamilwnek) #1

Cześć mam do was prośbe czy moglibyście mi określić czy dobrą mam temperaturę mojego sprzętu kompterowego.Dużo czytałem i wydaje mi się ze moja temperatura procka jest zbyt duża co wy o tym sądzicie.Aha i wypowiedzcie się na temat resztę temperatur.Przy graniu procek sięga jakieś 55 stopni a karta graficzna gdzieś tyle samo.Przeczyściłem radiator dziś i wydaje mi się że troszkę temperatura opadła ale radiator nie był zasyfiony.Poniżej dam moje SS z temperaturami bez obciążenia czyli bez obciążenia.

Aha mój sprzęt Procek AMD x2 Athlon 4800+

Karta graficzna Geforce 8600 GT 512MB ddr 3

Ram 2 GB

Link do SS :http://imageshack.us/photo/my-images/202/beztytuuwuv.png/


(Hitm3n) #2

To ciekaw jestem, gdzie o tym czytałeś :roll:. Masz całkiem normalne temperatury.


(system) #3

Temperatury jak najbardziej w normie :slight_smile: bądź spokojny


(Kamilwnek) #4

nie bo mi się wydawało że za bardzo wysoka jest temp. procka.Aha to wytłumacz mi jedno gdy gram w fifę 11 jakieś 3h komputer zaczyna mi powoli ścinać i coraz bardziej i bardziej a później zawiesi się i tylloko reset pomaga


(T Luk) #5

Może być kilka przyczyn jak chociażby felerny zasilacz (swoją drogą nie podałeś jaki masz) albo przegrzewanie karty graficznej (jeśli masz pasywną i nie masz dobrej wentylacji w obudowie).


(system) #6

Przecież napisał, że grafika nie przekracza 55 st, więc się nie przegrzewa. Przyczyn może być wiele, m.in. nie najlepsza konfiguracja, niesprawny system, z błędami, niewłaściwe sterowniki, błędy pamięci. W sumie trudno określić na odległość przyczynę


(Kamilwnek) #7

zasilacz mam Fell III 350W

-- Dodane 18.09.2011 (N) 17:13 --

Podczas godzinnej gry w FIFę 2011 CPU 64 stopni, GPU 52 stopni, Core 52 stopni.Czy to sa jakieś niepokojące temperatury?


(Hitm3n) #8

Raczej nie bardzo.

Na tym zestawie raczej nie powinien tak szaleć, nawet po kilku godzinach. Próbowałeś reinstalacji sterowników grafiki?


(T Luk) #9

Napisał dokładnie coś takiego:

więc dla mnie to nie była jednoznaczna odpowiedź :wink: No ale fakt, z grafiką wydaje się być wszystko ok. A ten zasilacz Feel III to jakiś nowy czy kilka lat już ma?


(Kamilwnek) #10

no on ma jakieś 2 lata był w zestawie z komputerem