Prawidłowa wielkość windowsa?

Witam,

mam windowsa xp,

miałam niedawno nakładanego windowsa-kolega robił. Miały się pobrać jakieś rzeczy których nie było w systemie…

Ile powinien zajmować windows na dysku?? bo u mnie na dysku systemowym jest teraz tylko 114MB, całkowite miejsce na dysku C to 2.92GB

windows zajmuje:

rozmiar 2GB

rozmiar na dysku 1.67 GB

czy to oki?? bo słyszałam ,że powinien mniej…

Jeśli masz poinstalowane poprawki + SP2 i nie usunięte pliki uninstal aktualizacji to tak to jest normalny rozmiar.

dzięki,

a gdzie są te pliki umieszczone uninstal aktualizacji??-pewnie śmieszy Cie to pytanie :wink: ale ja się dopiero uczę wszystkiego… ehhh

aktualizacje są w MENADżER URZąDZEń< DODAJ USUń PROGRAMY. Ale trochę miejsca na dysku zajmuje też PRZYWRACANIE SYSTEMU. Zależy jak masz to ustawione.

Złączono Posta : 29.11.2006 (Sro) 13:35

Sory. nie MENADżER URZąDZEń tylko PANEL STEROWANIA

oki, mam,

a tera zpytanie jak usunąć aktualizację , bo w odaj usuń programy nie można ich usunąć…:frowning:

Większość aktualizacji da się usunąć -kliknij na jakąś i pokaże się zakładka USUń - możesz jeszcze wyłączyć przywracanie systemu (to też zajmuje trochę MB). Niestety przy tak małym Twoim dysku rewelacji nie będzie.

Złączono Posta : 29.11.2006 (Sro) 14:21

Przywracanie systemu zajmuje ustawowo 10% dysku - w Twoim przypadku to ok 300 MB.

ja bym aktualizacji raczej nie usuwal … :wink:

Aktualizacje zostaw. Możesz natomiast usunąć Uninstalki tych aktualizacji, które znajdują się w katalogu Windows. Trzeba tylko pamiętać, że jak usuniesz te katalogi to nie będziesz mógł odinstalować aktualizacji. Ale to chyba o to chodzi.

Jak już pisałem szukaj w katalogu Windows katalogów o nazwach zbliżonych do:

“$NtUninstallKB924496$”

UWAGA są to foldery ukryte więc musisz w opcjach folderów zaznaczyć pokaż ukryte pliki i foldery. I śmiało pousuwaj te katalogi.

zainstaluj program CCleaner i nim pousówaj zbędne rzeczy