Prawidłowe wyświetlanie stron www w fullHD

(dao) #1

Mam monitor 24 cal 1920x1280 i powiększony tekst do 160 proc, niestety strony www niepoprawnie się wyświetlają, litery i całe zdania zachodzą na siebie

przy powiększeniu 100 % tekst jet bardzo mały , jak temu zaradzić ?

(Technik Elektro) #2

jaka przeglądarka ??

(dao) #3

oczywiście Firefox

(Mariosti*) #4

Opera zaradzi zapewne :stuck_out_tongue:

(dao) #5

wolałbym nie przesiadać się na operę … ale jak nie ma wyjścia…

(Mariosti*) #6

Czemu? Wolisz pracować na marnej przeglądarce aka ff? Jakby co to w operze płynnie powiększasz przytrzymując ctrl i korzystając ze scrolla myszy. Warto też korzystać z gestów myszy (przytrzymujesz prawy przycisk myszi i masz do wyboru wiele ruchów robiących różne rzeczy). No i bardzo dobry klient poczty jest w operze.

(Technik Elektro) #7

ten sam trik działa w ff

gmail

(Mariosti*) #8

Z gmaila offline nie skorzystasz, a i ładować się musi przecież. Ja z konta gmail’owego i jakiegokolwiek innego właśnie przez klienta opery sobie korzystam i bynajmniej jest tu aż nadto możliwości. A co to “tricku” z zoomowaniem, to jak na początku tematu mogliśmy się dowiedzieć nie do końca poprawnie działa on w ff, w odróżnieniu od opery :]

(Technik Elektro) #9

w dobie taniego stałego łącza to nie problem

żaden klient nie będzie miał tylu możliwości ile ma gmail który jest całkowicie bezpłatny i wolny od zagadnień reklamowych.

(Mariosti*) #10

Dobrze, korzystasz z opery więc wiesz. Domyślnie w operze nie ma tylko jednej rzeczy którą masz w gmailu, czyli słowników, ale masz bezpośrednio w przeglądarce odnośniki do pobierania słowników w ogromnej liczbie języków (w sensie sprawdzających pisownię).

W dobie stałego łącza jest coś takiego jak problemy techniczne, przerwy w dostawach i laptopy…

I z resztą to jedna z wielu zalet opery, wiec nie widze żadnego sensu twoich argumentów…

(Technik Elektro) #11

czyżby ??

czat, obróbka dokumentów, exeli, powerpointa - zdalne przez kilku użytkowników, system ich udostępniania, galerie, wyszukiwarka google z profilami i wiele innych futuresów…

a dysk na którym masz offline się popsuć nie może ?? prawdopodobieństwo utraty danych na gmailu jest setki razy mniej prawdopodobne niż awaria twojego dysku…

(Mariosti*) #12

Widze że nie rozumiesz czym jest KLIENT POCZTY, poszukaj w google i wróć jak znajdziesz…

(system) #13

Zintegrowany klient poczty wcale nie zawsze musi być zaletą, ja na przykład używam Poczty Systemu Windows i nie narzekam.

(dao) #14

a co z moim problemem ?

korzystam z dodatku zoom ale niestety strony niektóre niepoprawnie wyświetlają się tekst zachodzi na siebie

itp

(Mariosti*) #15

Zainstaluj opere i sprawdź, ja przy skalowaniu w operze 9.25 żadnych problemów z wychodzącym tekstem nie mam.

(dao) #16

a co z ff ?

(Technik Elektro) #17

spróbuj firefox 3 w wersji BETA, ma być poprawiona obsługa zoom.

(Mariosti*) #18

To świetny pomysł aby szukać beta przeglądarek, a nie korzystać z tej która jest od dawna dobra… Zainstaluj sobie dao opere i zobacz, nie spodoba się to się męcz. Tak samo ty technik, zobacz sobie opere a nie jakieś bezsesowne argumenty bez ładu i składu wrzucasz - “byle przeciwko operze”. Bynajmniej z ff’a często musze korzystać na uczelni i ani dobrego ani złego słowa o nim powiedzieć nie mogę, a to przecież o wiele za mało…

(Rubcil) #19

Mariosti, widzę,że uważasz,że każdy musi się zgadzać z Twoim zdaniem,bo inaczej jest be. Ja na ten przykład wolę FF’a, a zalet nie widzę w Operze :wink:

(Technik Elektro) #20

chłopaku ja od lat używam kilku przeglądarek mam operę, firefoxa, ie, netscape ( czy nawet jak używam mac os x - safari ), w linuxie używam też ie (moduły activeX) oraz firefoxa i opery.

jeśli chodzi o betę ff to jest ona w fazie takiej, że za niedługi czas pojawi się w wersji finalnej - chodzi dość stabilnie.

jeśli chodzi o efekt zoom to nie korzystałem w żadnej z nich ;-), nie potrzebne mi było.

przyczyn dlaczego tak robię jest wiele, choćby nie trzymane standardy przez webmasterów (dla alternatywnych przeglądarek).