Prawidłowe wyświetlanie stron www w fullHD

Mam monitor 24 cal 1920x1280 i powiększony tekst do 160 proc, niestety strony www niepoprawnie się wyświetlają, litery i całe zdania zachodzą na siebie

przy powiększeniu 100 % tekst jet bardzo mały , jak temu zaradzić ?

jaka przeglądarka ??

oczywiście Firefox

Opera zaradzi zapewne :stuck_out_tongue:

wolałbym nie przesiadać się na operę … ale jak nie ma wyjścia…

Czemu? Wolisz pracować na marnej przeglądarce aka ff? Jakby co to w operze płynnie powiększasz przytrzymując ctrl i korzystając ze scrolla myszy. Warto też korzystać z gestów myszy (przytrzymujesz prawy przycisk myszi i masz do wyboru wiele ruchów robiących różne rzeczy). No i bardzo dobry klient poczty jest w operze.

ten sam trik działa w ff

gmail

Z gmaila offline nie skorzystasz, a i ładować się musi przecież. Ja z konta gmail’owego i jakiegokolwiek innego właśnie przez klienta opery sobie korzystam i bynajmniej jest tu aż nadto możliwości. A co to “tricku” z zoomowaniem, to jak na początku tematu mogliśmy się dowiedzieć nie do końca poprawnie działa on w ff, w odróżnieniu od opery :]

w dobie taniego stałego łącza to nie problem

żaden klient nie będzie miał tylu możliwości ile ma gmail który jest całkowicie bezpłatny i wolny od zagadnień reklamowych.

Dobrze, korzystasz z opery więc wiesz. Domyślnie w operze nie ma tylko jednej rzeczy którą masz w gmailu, czyli słowników, ale masz bezpośrednio w przeglądarce odnośniki do pobierania słowników w ogromnej liczbie języków (w sensie sprawdzających pisownię).

W dobie stałego łącza jest coś takiego jak problemy techniczne, przerwy w dostawach i laptopy…

I z resztą to jedna z wielu zalet opery, wiec nie widze żadnego sensu twoich argumentów…

czyżby ??

czat, obróbka dokumentów, exeli, powerpointa - zdalne przez kilku użytkowników, system ich udostępniania, galerie, wyszukiwarka google z profilami i wiele innych futuresów…

a dysk na którym masz offline się popsuć nie może ?? prawdopodobieństwo utraty danych na gmailu jest setki razy mniej prawdopodobne niż awaria twojego dysku…

Widze że nie rozumiesz czym jest KLIENT POCZTY, poszukaj w google i wróć jak znajdziesz…

Zintegrowany klient poczty wcale nie zawsze musi być zaletą, ja na przykład używam Poczty Systemu Windows i nie narzekam.

a co z moim problemem ?

korzystam z dodatku zoom ale niestety strony niektóre niepoprawnie wyświetlają się tekst zachodzi na siebie

itp

Zainstaluj opere i sprawdź, ja przy skalowaniu w operze 9.25 żadnych problemów z wychodzącym tekstem nie mam.

a co z ff ?

spróbuj firefox 3 w wersji BETA, ma być poprawiona obsługa zoom.

To świetny pomysł aby szukać beta przeglądarek, a nie korzystać z tej która jest od dawna dobra… Zainstaluj sobie dao opere i zobacz, nie spodoba się to się męcz. Tak samo ty technik, zobacz sobie opere a nie jakieś bezsesowne argumenty bez ładu i składu wrzucasz - “byle przeciwko operze”. Bynajmniej z ff’a często musze korzystać na uczelni i ani dobrego ani złego słowa o nim powiedzieć nie mogę, a to przecież o wiele za mało…

Mariosti, widzę,że uważasz,że każdy musi się zgadzać z Twoim zdaniem,bo inaczej jest be. Ja na ten przykład wolę FF’a, a zalet nie widzę w Operze :wink:

chłopaku ja od lat używam kilku przeglądarek mam operę, firefoxa, ie, netscape ( czy nawet jak używam mac os x - safari ), w linuxie używam też ie (moduły activeX) oraz firefoxa i opery.

jeśli chodzi o betę ff to jest ona w fazie takiej, że za niedługi czas pojawi się w wersji finalnej - chodzi dość stabilnie.

jeśli chodzi o efekt zoom to nie korzystałem w żadnej z nich ;-), nie potrzebne mi było.

przyczyn dlaczego tak robię jest wiele, choćby nie trzymane standardy przez webmasterów (dla alternatywnych przeglądarek).