Prawie 100% uzycia procesora podcas GRANIA!

Procesor AMD Athlon 64 x2 4000+ Mam Dual-Core optimizera.Mam problem, bo gdy włązcam jakąkolwiek grę, chwile chjodzic dobrze a potem zaczynają sie kilkusekundowe ‘skoki’. PRzedtem tak mialem, i po pewnym czasie zaczął piszczeć bios ( Kazdy rdzen procesora mial po ok. 60 stopni ) Teraz otwarlem obudowe i juz nie piszczy, ale skoki są dalej. Tak to wyglada w menedrzeże zadań. Po lewej podczas gry, po prawej juz gra zniminalizowana. i prawie 100% uzycie procesora podczas gry jest… waha sie kolo 90, podczas minimalizowania, kilka skund juz po zminimalizowaniu spada (1-1,5 sek.) .

beztytuuzm2.th.jpg

EDIT:

Aha i jescze coś: W everescie jak sprawdzałem temperatury to MCP ma 74 stopnie i nie spadlo przez 10-20 minut ( moze o 2-4 stopnie, ale nie sadze ). Co to jest , czy nie jest za gorace za co odpowiadia ci czy moze byc przyczyna zacinek?

Podsumowujac: Obydwa rdzenie miali po 60 stopni, teraz ok 15-20 minut po wylaczyeniu gry maja po 34. MCP ma ciagle juz 73 stopnie. Grafika 52 stopnie to normalna temperatura. Plyta Glowna - 56 stopni

Bardzo możliwe, że przegrzewa ci się proc. Robiłeś o/c :?:

A moze to po prostu jakiś wirus.

Wirus nie sądze, niedawno dawalem logi i były czyste, nic nie sciagalem podjerzanego itd. I podczac normanego siedzienia nic sie nie dzieje.

o/c? Co znaczy o/c ?

Tzn. czy podkręcałeś procesor.?.

Nie, nic nie robilem z nim.

To jest normalne na athlonach x2, gry które nie wykorzystują 2 rdzeni lekko mogą się przycinać dlatego że te procki nie mają współdzielonej pamięci cache l2 tak jak c2d, wyjście jest takie żeby ustawić koligacje na cpu0 lub cpu1 o gra gitara

Wlasnie nie. Gry ktore nie wykrorzystuja 2 rdzeni sie tna, ale jest na to program AMD Dual-core optimizer. I to gra.

A mi to zaczelo sie dziac kilka dni temu, przedtem wszystko hulalo, Simsy, Crysis, Gears of war, mass efect, grid.

Wlasnie ! Grid ! W gridznie nie mam czegos takiego ! Moze to dlatego ze krotko w niego gralem, ijakbym dluzej posiedzial to by sie zaczelo ale nie sadze… W kazdym razie w The sims sie rznie…

AMD dual core optimizer to dal mnie wielka ściema obniżając jesz wydajność cpu, nie ma to jak nastawić koligacje na jeden cpu i gra, chociaż ja jeszcze w ogóle nie musiałem tego ustawiać

Rooker - Na forum używamy polskich znaczków (ę, ą, ś, ż, ź, ć, ń, ł, ó). Używając przycisku zmien.gif

Rooker , ściągnij Everest ultimate, w programie komputer->czujnik i podaj odczyty. Mam wrażenie, że używasz everest home, a on czasami lekko oszukuje.

Za wyskoie temperatury… prz 60*C Powinien już być restart (przynajmniej ja tak mam :stuck_out_tongue: )

Pożycz od kogoś wydajne chłodzenie, dobrą pastę termo i wtedy sprawdź …

Dziwne, juz sie nie powtózyło, o.O