Prawo dotyczące najścia w mieszkaniu


(Błażej) #1

Witam.

Ostatnio do drzwi zapukała policja bo miała sprawa do pewnej osoby która poprzednio mieszkała w moim obecnym mieszkaniu(niedawno się przeprowadzałem) wyjaśniłem że tu niemieszkam itp, lecz policjanci zauważyli u mnie broń w przedpokoju(wiatrówka i pistolet palny[bAJKAL])

Nagle chcieli mnie tak jakby przesunąc, wejść do środka lecz ich nie wpuściłem. Zapytali się mnie czy mam pozwolenie itp. Wyjaśniłem, że Ojca(ma pozwolenie) nie ma w domu, a ja broni nie używam. Spisali numer kontaktowy, odeszli i powiedzieli, że sie jeszcze pojawią....

Teraz moje pytanie.

Czy mieli oni prawo wejść do domu/skonfiskować broń?


(Piotreczek94) #2

Oczywiście niemieli. Dlaczego? Mają pozwolenie? Jak mieli to Mogą, ale jeśli niemają to niech ani nieprzychodzą do domu.


(Members92) #3

Z tego co wiem nie moga tak sobie wejść do domu musza mieć pozwolonie ale nie jestem do końca obeznany w tej kwestii wiec niech ktos kto na ten temat ma wieksze wiadomości ode mnie sie wypowie bo tez mnie to interesuje.


(Ryszard Adamek) #4

W tej kwestii maja prawo. Tu się kłaniają warunki jej przechowywania. Wrócą i konsekwencje moga byc różne do cofnięcia pozwolenia włącznie tej osobie.


(Zbych ) #5

sprawa troche sporna , zauważyli broń która znajdowała się w miejscu ogólnie dostępnym dla innych lokatorów tego mieszkania , lokatorów którzy nie mają zapewne pozwolenia na broń , jak by się uparli to mogli by ją skonfiskować nie wchodząc do mieszkania tylko prosząc abyś Ty ją podał , Ojciec niech się przygotuje że będzie miał troche nieprzyjemnosci z tego wzgledu że broń była nieodpowiednio zabezpieczona/przechowywana.


(Ryszard Adamek) #6

Pozwolenie wydaje się w dwóch wypadkach: obrona własna lub sportowo. Co rok dzielnicowy chodzi i robi wywiad środowiskowy włącznie z sposobem jej przechowywania. Nie wpuścisz pozwolenie zostanie cofnięte na podstawie odpowiedniego &. W wypadku broni sportowej weryfikacja po wykazaniu sie udziałem w zawodach.


(Zbiwis) #7

Generalnie muszą mieć nakaz ale jest kruczek który mówi, iż jeżeli mieli informację o możliwości popełnienia przestępstwa to policja zawsze może wkroczyć bez nakazu. Co do broni to będą kłopoty ponieważ przepisy nakazują jej przechowywanie w sposób uniemożliwiający dostęp do niej innym osobą.

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,3575


(Scyzor5) #8

dokładnie tak jak wyżej ponadto jest jeszcze jedna sprawa mogą wejść w przypadku gdy istnieje podejrzenie o użycie tej broni w sposób bezpośrednio zagrażający ludzkiemu życiu przez osoby nie powołane. Natomiast nie była to broń myśliwska, na wiatrówki nie trzeba mieć pozwolenia lecz nie wiem jak w przypadku pistoletu palnego, jakbyś ich wpuścił zapewne skończyło by sie to konfiskatą i sprawą do wyjaśnienia...

Eh ta Policja a ja miałem tydzień temu taki horror na ulicy że myślałem że nie wyjde z tego żywy ale jakoś Policji to nie zainteresowało mimo iż podałem dokładne namiary na auto i sprawców :?

ta dzisiejsza POLICJA schodzi na psy:)))


(Rolnik 000) #9

Oczywiście ze niemieli :lol: Przeciez każdy wie ze policja to cioooty, a ty tez byłbyś ciooota gdybyś wpuścił mendy do chaty.. :x :shock: 8) :slight_smile: :lol:


(fiesta) #10

Mam wrażenie że masz naście lat, olbrzymie kompleksy i co dopiero poznałeś co oznacza słowo "ciota" (albo i nie do końca :P) bo przewija się ono w każdym Twoim poście.

:x