[Prawo] drastyczne pobicie

(Majster1942) #1

Mój kolega 4 dni temu został drastycznie pobity ucierpiała najmocniej głowa (podbite oko, rozwalona głowa, siniaki) byłem z nim i kolega tamtego (wszyscy pijani) tamten zaczął ale mój kolega nie chciał zgłosić na policję bo bał się mineły 4 dni i bardzo bolało go ucha pojechał do kliniki i okazało się że grozi mu kalectwo czy może jeszcze zgłosić to na policje i jak by to musiało wyglądać?

Sprawa realna, potrzebne informacje

(Goodprogram) #2

zgloś na policje, niech rozpoczną dochodzenie,

powiedz że jesteś świadkiem i chcesz być przesłuchany

(Le_mar) #3

Idź do jakiejś kancelarii adwokackiej w swoim mieście i poproś o bezpłatną poradę prawną, opowiedz wszystko

"jak na spowiedzi".

(pakeroso) #4

Zatem jeśli doszło do uszkodzenia ciała kolegi na okres powyżej 7 dni, to sprawa jest poważna i powinien już zająć się nią prokurator.

Wydaje mi się, że nie ma raczej większego znaczenia kiedy zgłosisz tą sprawę policji, są przecież świadkowie zdarzenia i dokumentacja lekarska.

(Alden Jone) #5

Tak, tylko że możesz trochę poczekać aż panowie niebiescy łaskawie zechcą się tą sprawą zająć...

(Madafaker) #6

Bzdura...co to znaczy "zająć się"...przewód postępowania przygotowawczego nie zna takiego sformułowania ??

A najlepiej niech sam poszkodowany podejmie szybko decyzję,od tego dużo zależy,abstrachując od postępowania karnego można w dalszej kolejności skierować kroki na platformę odszkodowawczą z zapisów Kodeksu Cywilnego.

Zakładam oczywiście,iż pokrzywdzony w chwili zdarzenia był trzeźwy i faktycznie był stroną broniącą się,a nie atakującą.

(Alden Jone) #7

Madafaker, może znasz terminologię prawną, ale ja nie do końca ;> do tego zauważ że policja często ociąga się z zajęciem się różnymi sprawami. A jeszcze pewnie zaraz wymyślą jakiś stek bzdur typu naruszenie granicy obrony koniecznej itd. Majster1942 czy Twój kolega jest ubezpieczony? Jeśli grozi mu też kalectwo to sprawą powinien się też zająć prokurator i w ostateczności sąd, jeśli napastnicy przegrają (na co mają duże szanse) zwracają koszty postępowania, co więcej ten przypadek kwalifikuje się do sądu 24godzinnego

(Le_mar) #8

Im jest niezbędna profesjonalna pomoc prawna. Nic na "pałe".

A tak na marginesie, jesteście pełnoletni ?

(Alden Jone) #9

Le_mar zgoda, że jest im potrzebna pomoc prawna, ja próbowałem tylko pomóc.

Co do wieku to już jest moja sprawa ;> Ale raczej pełnoletni jestem skoro studiuję, chyba że chodziło Ci o wiek Majstra1942 i jego kolegi - jeśli oni są niepełnoletni wtedy z wnioskiem na policję/prokuraturę muszą wystąpić ich rodzice

(Madafaker) #10

Opierasz się na własnych doświadczeniach,czy tylko powtarzasz zasłyszane mity,nijak mające do do aktualnej rzeczywistości w tej firmie.

Co zresztą pokazują sondaże,które jasno wskazują iż w społeczeństwie właśnie ta instytucja jest najlepiej ocenia ze wszystkich,nawet przed "kościołem".

Osobiście zawsze mogłem liczyć na ich pełny profesjonalizm,co zapewne również miało by miejsce w przypadku zgłoszenia przedmiotowego zdarzenia.

(Alden Jone) #11

Tak, na własnych doświadczeniach, pracuje na zajezdni i często trzeba wzywać policję, która przyjeżdża... po 3-4 godzinach...

(Madafaker) #12

To o niczym nie świadczy...wyobraź Sobie te setki zgłoszeń i interwencji oraz szeroki zakres narzuconych ustawowo obowiązków do realizacji,a pewnie słyszałeś o tysiącach wakatów kadrowych w tej formacji,myślę iż dalej nie trzeba tego rozwijać, każdy homo sapiens to zrozumie.

Ale niech każdy wykonuje sumiennie swoje obowiązki nie oglądając się na inną grupę zawodową.

Wracając do sedna tematu,ciekaw jestem czy poszkodowany jednak zgłosi oficjalnie to pobicie,bo przecież o to się wszystko tutaj rozbija.