Prawo jazdu wiek

Teraz jest to obowiązek szkoły, policja może służyć szkole ewentualną pomocą.

Tu jest wyznacznikiem wiek, a nie klasa czy rodzaj placówki.

No, ale z reguły pod koniec roku szkolnego w gimnazjum są sprawdziany na kartę moto-rowerową, a nie kiedy indziej. :wink:

no ja zdawałem u nauczyciela,na komendzie jak byłem to mi powiedzieli ze już nie organizują takich szkoleń na karty motorowerowe i że w szkołach i WORD sa takie szkolenia

Czyli w podstawówce też mogę ?? Jak coś to w WORD’zie, tak ??

Jak to nie wygodne? JAk coś łykniesz, to cie np syn zawiezie… :slight_smile:

Prawko ma być od 16 lat, a gdy kierowca 16 letni jedzie samochodem z kimś dorosłym nakleja zielony listek

niewygodne to głównie jest szkolenie. ze gdybys sam mial syna wyszkolic to bys musial zrobic platny kurs i przystosowac samochod do szkolenia i bys musial miec wiecej dla dziecka czasu…

fantazja, powrot zielonego listka ma polegac na tym ze poczatkujacy kierowca (tzn kierowca w okresie kilku miesiecy czy tam roku od otrzymania prawka) ma jezdzic z listkiem na szybie… nie bylo w tym mowy o prawku dla 16-latkow

kojarzy mi sie to z tym co obserwoje na ulicach mieszkajac w niemczech

czesto widze mlodych ludzi prowadzacych auto na ktorym z tylu jest naklejka z tekstem “Anfänger” co oznacza “poczatkujacy” i nie jest to jakis obowiazek tylko ludzie robia to dobrowolnie

Polacy maja inna mentalnosc. ich do czegos takiego trzeba bedzie przymusic a i tak sie beda buntowac… :stuck_out_tongue: zreszta Polacy buntuja sie przeciw wszystkiemu :mrgreen: dla takiego mlodziaka 18-letniego ktory bedzie chcial zaszpanowac ze juz ma prawko i samochod przyczepienie takiego listka byloby jak ujma na honorze wobec starszych kumpli