Prawo jazdy kat. B od 16 roku życia

Witam, mam pytanko odnośnie prawa jazdy kat. B. Otóż, czy jest możliwe na dzień dzisiejszy (13.12.07 - dla czytających kiedyśtam…) zrobienie prawa jazdy wcześniej wymienionej kategorii mając ukończone lat 16 a nie będąc jeszcze pełnoletni? Z góry dzięki za info, bo szukałem już w Google, ale znalazłem same “newsy” z 2003/2004/2005 roku :smiley:

racze nie,zdawac mozna majac 18, kurs mozesz sobie zrobic szybciej-jest chyba wazny 5 lat

Ja coś tam słyszałem o takiej możliwości, w sumie o planie wprowadzenia takiej opcji, ale to raczej nie weszło. Miała być taka możliwość i taki młodociany kierowca miałby prawo jeździć tylko pod opieką dorosłego kierowcy.

Acha. Dzięki za informacje.

na dzień 13 grudnia? NIE. a kurs owszem można zrobić wcześniej, 3 miesiące przed osiemnastymi urodzinami możesz się zapisać i jeździć ale dopiero w w dniu urodzin możesz się zapisać na egzamin. nie sadze aby w najbliższym czasie przeszła jakakolwiek ustawa aby robić prawko od 16 roku życia i cale szczęscie…

Ale kiedyś na pewno będzie od 16 roku rzycia bo czytałem o czymś takim jak efekt Flicka, czy flapa (nie wiem dokładnie ale raczej coś na F). Chodzi o to że inteligencja podnosi się średnio 3 p na dekadę (100 p to średnia, więc testy co jakiś czas się uaktualnia. Jakby ktoś teraz robił testy z przed 70 lat to by przeciętny był ponadprzeciętny).

eeeeee, co to ma do rzeczy??

że niby inteligencja? jeśli chodzi o temat prawka dla małoletnich to nie tyle liczy się inteligencja co odpowiedzialność

Może tak ale jedno z drugim najczęściej idą w parze.

Ale odległość między tą parą to lata świetlne.

:stuck_out_tongue:

popieram na 100% a poza tym za kierownicą trzeba używać mózgu więcej niż nogi… [-X

to akurat wiem :stuck_out_tongue:

Ja chętnie bym skorzystał z takiej opcji gdyby była.

prawko od 16 lat jest i można robić na 100% bo mój kumpel chodzi właśnie na nie

(jeśli zda będzie mógł jeździć autami do 500kg)

ale to tylko niektóre kategorie a dokładnie A1, B1 lub T a pozostałe nie.

to nie ja napisałam…

bez sensu, bo takich samochodów do 500 kg jest mało, nawet nie wiem czy maluch tyle waży? jest jakiś specjalny samochodzik z taką wagą aczkolwiek nie pamiętam jak się nazywa, ale chyba twój kolega nie kupi go sobie specjalnie tylko na 2 lata żeby nim jeździć? no chyba że cierpi na nadmiar kasy to może lepiej niech pomoże potrzebującym na święta… myślę, że dla zwykłęgo śmiertelnika robienie kursu w wieku lat 16 na B1 nie opłaca się, gdyż za 2 lata i tak trzeba będzie ładowac kasę w nowy kurs na normalne samochody…

powtarzam moją opinię: dziękujmy za to, że 16-latkowie wciąż nie mogą swobodnie robić prawka na B.