Prawo jazdy kategorii D - w Wielkiej Brytanii

czy trzeba jeszcze robić jakieś kursy, by móc pracować jako kierowca Autobusu (w Polsce jest to kurs przewozu osób)

jeśli tak, to mam pytanie czy jeśli ten kurs zrobię w Wielkiej Brytanii to jest on ważny w innych krajach UE?

zadałem to pytanie oczywiście na forach specjalistycznych, nasze wybrałem również z racji liczby forumowiczów jak i często piszących z zagranicy

pozdrawiam

powinien być ważny po przetłumaczeniu go na inny język i w danym kraju wymieniony na ich odpowiednik

powinien czy jest? bo to ma ogromne znaczenie

to na pewno zależy od kraju w którym występują inne przepisy w angli masz ruch lewostronny ,ale np w ofertach pracy jak szukają do angli to tylko wymagają prawa jazdy C+E i bez żadnych kursów itp

no właśnie w związku z tym moje pytanie

czy trzeba jakieś kursy mieć do prowadzenia autobusu lub tira?

i jeśli juz zrobię go w Anglii, co jest niemałym wydatkiem, czy będzie on honorowany w innym kraju UE?

niektóre firmy organizują zarówno kursy prawa jazdy jak i inne (np. obsluga klienta i pojazdu) w swoim zakresie i za wasny koszt (ok £2500), oczywicie podpisujesz lojalke na jakiś czas.

Jak zrobisz prawo jazdy w Polsce to i tak cię dość dobrze przetestują z racji ruchu drogowego po innej stronie.

Dowiedz się jakie są warunki w poszczególnych firmach w UK.

Teoretycznie prawo jazdy zrobione w Unii jest ważne w całej Unii. Jednakże by zacząć pracę bedziesz możesz być zobowiązany wymienić Polskie na Brytyjskie. Ok £50.

trochę już więcej informacji, lecz nie takie jakie potrzebuję

czy niezbędny jest kurs ten do rozpoczęcia pracy? tak jak ma to miejsce w naszym kraju? czy np biorę prawko w łapę i spokojnie mogę szukać pracodawcy pomijając pośredników nie martwiąc się, iż nie spełniam jakichś wymogó