Prawo jazdy - kilka pytań

Siemka! Powoli muszę się brać za prawko :slight_smile: Mam 17 lat i kilka pytań o prawko.

Otóż jedni mówią tak jedni tak i proszę o wypowiedzi tych którzy są przekonani że mają rację a nie że “wydaje im się”.

-Od ilu lat można zrobić prawko na samochód, podobno od 16 już można, jeśli tak to na jakiej zasadzie.

-Ile trzeba zapłacić za prawko

ad.I -“prawko” mozna robić od 18 roku życia mażna zacząć 2 miesiące wcześniej (albo 3 =P~ )

ad.II -ceny są rozmaite ,dużo zależy do jakiej szkoly jazdy pujdziesz bo oni różnie się cenią ja 2 lata temu (no właściwie to rok temu) płaciłem 1200zł + egzamin

Prawo jazdy, można zacząć na 2 miesiące przed 18 urodzinami.

Ceny są rożne, zależy od szkoły. Są za 1200zł, są i za 1400zł.

Ceny mogą wzrastać, w związku z różnymi dodatkowymi opłatami, np. badania wzroku lub materiały pomocnicze (książki, płyty CD z testami). Ostatnio często, materiały pomocnicze są już w cenie kursu :slight_smile:

można od 16 tyle tylko że na kategorię b1, która ma ograniczenie co do pojemności silnika

Przyda się

link - viewtopic.php?f=6&t=267372

Można na 100% robić od 17 lat i 9 miesięcy, a po 18 roku życia mozna zdawać egzamin.

No to fajnie… za 16miesięcy pójdę na prawko :wink: a później na kategorię A. Czy ktoś się orientuje od jakiego wieku można zrobić na A?

Robię prawko na A (już końcówka), zacząłem kurs 2 miesiące przed 18.

Na razie jeszcze można robić od 18, ale w 2009, albo 2010 ma się to zmienić że będzie można dopiero od 24 lat (nie jesteś pewien czy w 2009 czy 2010 wprowadzą od 24lat bo każdy mówi co innego…).

Pozdrawiam.

Czy jak bym robił A i B to muszę pisać egzamin z A i B czy tylko z jednego?? Przepisy chyba nie są inne… tylko jazda.

musisz i z A i z B :slight_smile: tyle że ten na A ma mniej pytań

Ale pytania są inne :), jak robisz od razu A i B to jest troszkę taniej.Ja robię tylko na A, bo na razie na B nie potrzebuje.