Prawo: Windows XP OEM i nLite

Jestem posiadaczem oryginalnego systemu windows XP Home Edition w wersji OEM. Jak zapewne większość użytkowników wie wersja OEM wymaga aktywacji przez internet lub telefonicznej w ciągu 30 dni od instalacji systemu.

Moje pytanie brzmi:

Czy przerabiając w programie nLite windowsa łamię prawo?

Po przerobieniu nLitem system nie potrzebuje już aktywacji i zastanawia mnie ten fakt…

Napisz do M$. Sądzę że skoro kupiłeś i masz na to dowód to nie łamiesz prawa. Aktywacja jest potrzebna miedzyinnymi po to abyś potem mógł pobierać ze strony M$ aktualizacje czyli aby ich system rozpoznawał twój jako legalny. Ja raczej najpierw bym aktywował a potem przerabiał tak dla pewności.

zapłaciłeś za niego, masz nośnik oryginalny, naklejkę licencyjną oraz dowód zakupu, masz legalny system. Na własny użytek możesz robić z nim co chcesz.

ale według mnie to jest ingerencja w windowsa i nie jest to legalne, bo w jakimś stopniu zmieniasz kod źródłowy. napisz do microsoftu i powiedz co odpiszą :slight_smile:

może nie za bardzo odnośnie tematu:

ja też jestem posiadaczką win xp home wersja oem i zadzwoniłam do centrum pomocy microsoft,ponieważ chciałam zapytać o problem jaki występuje z moim kompem,otrzymałam odpowiedź że posiadacze takiego windowsa są pozbawieni korzystania z telefonicznej pomocy no chyba że zgodzimy się za tą pomoc zapłacić na pytanie jaki to będzie koszt usłyszłam 175zł+VAT :o

Wydaje mi się,że jest to zdzierstwo! !!

Tak Ci powiedzieli?! To w sklepie komputerowym biorą mniej za pomoc/poradę !!

no właśnie powiedzieli mi że w wersji oem porady powinni udzielic w sklepie gdzie zakupiony był win,ale skoro płaci się ponad 350zł za win to powinno chyba się coś mieć w zamian.

na własny użytek możesz robić co tylko chcesz.

żadna ingerencja w kod systemu NIE jest legalna (przeczytaj EULA)