Prblemy Z Mandriva 2007 Free

Właśnie zainstalowałem Mandrive 2007 Free (co prawda na VirtualBox- ysku wirtualnym- ale to nie ma nic do zanczenia) i chciałem ją uruchomic po raz pierwszy i:

  1. Pokazuje się nibieski ekran z 3 opcjami do wyboru: (na razie jest dobrze)

a)Linux

b)Linux - nonfb

c)Failsafe

Które mam wybrac?? No dobra wybieram 1 olbo drugie i

  1. ładuje się taki pasek ładowania na niebieskim tle (na razie jest dobrze)

a potem czarny ekran i napis zeby podac localhost login. no to podaje swój (baciany - taki sam mam też jako administratora) a potem pokazuje sie Password i TU jest źle bo nic nie moge wpisac (klawisze jakby zablokowane - dostępny tylko ENTER którypotwierdza i pokazuje sie błą ze źle )

CO ROBIC, O co tu chodzi. Jak ja mam ku…Rtka tego Mandrive uruchomic.

:mrgreen: :mrgreen: :cry: :cry: :cry:

bo nie widać tego co wpisujesz.Wpisz i kliknij enter.

nie widac?? Taki bajer

Sprubuje.

Złączono Posta : 30.04.2007 (Pon) 0:05

Dobra

Wpisuje

I teraz takie coś mam. Co tu trzeba

[baciany@localhost`]$

wpisz:

startx

To już załatwiłem w inny sposób (usunołem i wgrałem od nowa bez zaznaczania funkcji “Instaluj Server” czy coś takiego) I już sie włącza ale jest 2 Problem bo gdy sie załaduje pojawia się kursor na niebieskim tle i Tyle, nic nie ładuje sie a kursor ani drgnie (przypominam ze Mandrive 2007 free wgrałem na dysk wirtualny VirtualBox)

Proszę o Pomoc.

Złączono Posta : 30.04.2007 (Pon) 19:26

Czy Mandriva 2007 Free działą wogóle pod Virtual Box. Jak nie to pytam :

  1. Jaki jest dobry program do zarządzania partycjami. Mam 2 (20 i 60 GB) a chce sobie zrobic 3 (20,50,10) nie tracąc plików by muc na tej 3 zainstalowac Linuxa.

Partition Magic

gparted (jest na vortalu) pobierasz i wypalasz na płycie a później z niego bootujesz

poczytaj jakis tutorial (najlepiej fototutorial) z instalacji mandrivy bo widze ze cienko u ciebie z wiedza na temat podstaw :wink:

A pod virtualbox na pewno działa

No podomno (napewno) działa pod VB ale u mnie NIE. Moze reinstalka + +

|

A moze konfiguracja serwera graficznego?

Powiem tylko jedno sowo a wy na ban zrozumiecie o co mi chodzi czytając poprzedni POST

JAK??

baciany zacznij od odpowiedniego wpisu sterownika karty graficznej w xorgu :slight_smile:

baciany

Wpisz (jako root)

xorgconfig

lub

xorgsetup

I odpowiadaj na pytania.

To co powinno skonfigurować xorga