Prędkość 6 mega ,częsta synchronizacja

Witam jeszcze nie podpisałem umowy ,nie włączyli mi większego transferu.Ale modem już się synchronizuje na wyższej opcji.I tu jest problem po 17.30 rozłączyło mnie parę razy i z 7 Mbps zrobiło się 5,7 Mbps (właśnie przed chwilą mnie rozłączyło).Zainstalowałem autoconect i niby problem z głowy (ale czy problem będzie tylko w godzinach szczytu).Czy dać sobie spokój z 6 mega (cena ta sama a internet o wiele szybszy).Nawet te 5,7 w szczycie to nie to co 2 mega.

glasser http://ifotos.pl/img/Magical-S_ssssww.png ,przy lepszym kablu telefonicznym do modemu ale długim sprawdzałem margines szumu o 0,5-1,5 wzrasta a to ponoć ma znaczenie ?.

Za duże tłumienie jak na 6MB, filtry do gniazdek podłączone a do nich aparaty, tak? Orientujesz się jaką masz odległość do centrali? Ta zmienna prędkość synchronizacji świadczy o jakiś problemach z linią.

Tak filtry są ,odległość od centrali TP nieco ponad 3 km .Teraz spadło na 5,1 Mbps kurier nie długo ,ponoć jak bym podpisał a było by coś nie tak .Technik sprawdza moje łącze jeśli są z nim kłopoty ,umowa zostaje anulowana a ja mam z powrotem to co miałem (czy na pewno anulowana ?).Czy ktoś miał taki kłopot modem zxdsl 852 v2 ,(ale co ma modem wspólnego z zmianą prędkości ).Modem się rozłącza właśnie przy zmianie np: z 5.5 na 5.1 Mbps.