Prędkość chłodzenia kart graficznych (8800gt i gtx260)

Witam, ostatnio doczytałem się na różnych forach iż można pod obudowę swojego komputera wsadzić dwie karty graficzne (różne) tak aby jedna wspierała grafikę a druga physx. A więc przez dłuższy czas miał Asus EN8800GT TOP, lecz ona miała 512mb pamięci, co nie wystarczało do swobodnego grania w full hd, stąd też niedawno kupiłem Gainward GTX260 Core 216 (był w miarę tani, dobrze sie kręci, i dołączyli do niego licencję na 3d mark vantage). Przez dłuższy czas grałem na samym gtx’ie, ale jak przeczytałem wątek o physx, to zasatnowiłem się, po co mój dobry 8800gt ma siedzieć w szafie skoro mogę go podłączyć po drugi port PCI-E. Tak też zrobiłem. Niby wszytsko pięknie, lecz po dwóch godzinach grania dotykam przednią część obudowy (u mnie powietrze wypychane jest z przodu wentylatorem 1500rpm 12cm i zasilaczem 14cm, a wpychane tyłem dwoma wentylatorami 8cm 1800rpm jak się nie mylę) i aż się ździwiłem, strasznie gorące powietrze wylatywało, gdyż zawsze było zimne tak ok 27 stopni nie więcej, nawet z zasilacza zimnem szło (chieftec 650w). Więc wchodzę w EXPERTool (program dołączony do gainwarda do mierzenia temperatur, oc itp.) a tam graficzna ma 85 stopni (nigdy nie przekraczała 68), wiem, że to podobno nie jest nic do obawy, jednakże ja wolałbym spowrotem mieć 68. Dalej, wchodzę w program do karty asusa, program wyświetlił, iż graficzna asusa jest taktowana zegarami gainwarda (hmm… niby pokazuje, że to 8800gt, ale on wskazuje na zegray i temperaturę gainwarda). Coś tu nie gra, chcę aby program asusa pokazywał mi prawdziwe dane o jego karcie, a nie dane z mierników gainwarda. Ponadto w programie gainwarda nagle wyłączyło się wybór sterowania wiatrakami (bo można było ustawić manualnie, albo dać dynamic speed). Program asusa pokazuje speed 60% (głośno, a na dodatek w 2d nie potrzebne, w 3d kiedy głośniki pracują to może i do 80% dochodzić, a i tak jest mało słyszalne i wydajne). Domyślnie karta asusa nie ma hybrid power, co by było przydatne w tym wypadku. Bardzo mi zależy na oddzielnej kontroli GTX260 oraz EN8800GT Top.

Ponadto takie pytanie: Czy da się zrobić, aby GTX260 core 216 mógł korzystać z pamięci EN8800GT Top?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.