Prędkośc na routerze

(Marek L5) #1

Mam pytanie. Posiadam Internet przesyłany drogą radiową. W prywatnym budynku posiadam antenę (czasza jak satelitarna) , posiadam Adi maxa , oraz router D-Link Air Plus G+.

Komputer stacjonarny stoi co prawda w jednym miejscu , jak również router który jest w sąsiednim pomieszczeniu.

Na pasku , gdy najadę kursorem na ikonkę połączenia. Pokazuje mi siła sygnału: Bardzo dobra, czasami nawet znakomita (zdarzyło mi sie to co prawda kilka razy) prędkośc: 22,0 Mb/s.

Moje pytanie związane jest z tym od czego zależy że dośc często pokazuje mi na pasku siła sygnału : niska , prędkośc 1,0 Mb/s

Czy tak może spadać sygnał który wysyła router , czy to spowodowane jest przez mojego dostawcę?

(Grzegorz Ch) #2

łączysz się ze swoim routerem bezprzewodowo i to prędkość połączenia z nim podawana jest po najechaniu na ikonkę połączenia.

czego tak spada, trudno powiedzieć, może z zasięgu routera uruchamiane są jakieś urządzenia zakłócające nadawany sygnał, np kuchenka mikrofalowa, itp.

(Marek L5) #3

czyli dostawca nie ma nic do tej spadającej prędkości ?

A moze router , jest uszkodzony , lub coś z nim nie tak ?

(Tomek Bl) #4

To zależy tylko od tego co stoi na drodze od adaptera do routera np. jak stanę na drodze to prędkość bardzo spada, ale to jest tylko prędkość sygnału urządzeń a nie internetu.

(Grzegorz Ch) #5

w tym przypadku nie. nawet jak by połączenia między dostawcą a AP odbierającym spadało, to ty i tak łącząc się z routerem, który jest za AP odbierającym, powinieneś mieć te około 22Mbps.

Aby sprawdzić jaką masz jakość sygnału pomiędzy dostawcą a AP obierającym, zaloguj się na panel administracyjny AP odbierającego i tam sprawdź jakość tego sygnału.

może być też tak jak piszesz, ale nikt ci tego nie potwierdzi przez internet :slight_smile: bez dokładnych testów urządzenia. może być, jak pisałem wyżej, że w szczególnych sytuacjach może ci cos zakłócać sygnał.

W poprzednim mieszkaniu po włączeniu kuchenki mikrofalowej sygnał radiowy mi znacznie spadał, pomiędzy nadajnikiem, a laptopem miałem kuchnię :slight_smile:

Złączono Posta : 30.06.2007 (Sob) 17:05

to zależy jaką masz szybkość internetu, jeśli np sygnał bezprzewodowy spadnie ci do 1Mbps, z powodu zakłóceń, to może to być i tak znacznie więcej niż prędkość internetu jaki posiadasz :slight_smile: