Predkość nagrywania

Witam mam taki problem nagrałem sobie film w nero predkością 20x i na koncu jak się nagrało wyskoczył mi napis zapis z predkością 20x nie powiudł się a potem wżuciłem płutke do cdromu to zaczoł mi film odtwarzać na początku było głośno potem cicho. A jeszcze się spytam jak się podpisuje płyty w nero to można je podpisywać polskimi literami np: (ą ł ś ż) zawsze jak podpisuje w nero polskimi literami to zapis zawsze pokazuje nie powiudł się.

Chodzi tobie o nazwe Dysku. Domyślna jest Mój dysk więc nie ma problemu z polskimi literami. Jak mówisz że dzieje się to jak wpiszesz polskie litery to poprostu ich nie używaj. Jaką masz nagrywarkę może poprostu powinieneś nagrywać wolniej płytki. :smiley:

To niedobrze, film nagrywaj 4x, no max 8x

A to niby dlaczego :o

Wtedy bedzie w nim mniej bledow. Jak tylko nagrywalem jakis film z predkoscia 16x to nie bylo co oglądać. Jak nagralem to z predk. 4x to bylo dobrze.

Nie jest to powiedziane ja nagrywam filmy 24x i czasami nawet szybciej i nie mam problemów. :smiley:

Faktycznie jak nagrywasz wolniej to jest masz większe szanse że nie będzie błędów, ale nie jest to rozwiązaniem problemu kolegi. Nie można powiedzieć że za szybko nagrał film, no chyba że ma kiepską nagrywarkę. :smiley:

A podobno jest gdzies jakas korekcja bledow? Polecacie to?

Ja mam nagrywarke BenQ 48x16x48

Wyczytałem kiedyś, że najlepsze wyniki osiąga się filmy połową prędkości maksymalnej nagrywarki czyli w twoim wypadku 24x. A płyty AudioCD 1/4 czyli 12x. Nie wiem czy to prawdza, ale ja stosuję się do tych zaleceń od ponad 1,5 roku i nie miałem jeszcze problemu z żadną płytą nagraną tym sposobem. :slight_smile:

:o Dziwne :o Bo ja zawsze nagrywam na maksa i też żadnych kłopotów jeszcze nie miałem :stuck_out_tongue:

To jednak zalecasz żebym nagrał film na 24x a gdzie tą porade czytałeś w necie jeśli tak to podaj strone ok.

Jak już mówiłem czytałem to bardzo dawno, więc stronki nie pamiętam :frowning:

Witam :slight_smile:

Ja jak kupiłęm swoją nagryware TEAC 16x/10x/48 :slight_smile:

Robiełem stopniowe nagrywanie :stuck_out_tongue:

Najpierw wypaliłem 3 płytki na prędkośc 4x

Potem 3 płytki na 8x potem 4płytki 10x i 12x też 16x :slight_smile:

Powiem wam szczerze tym sposobem nie zniszczyłem

jeszcze ani jednej płytki.

Otrzywiście czynnośc wykonałem raz :stuck_out_tongue:

Dziękuje wszystkim za pomoc. :slight_smile: