Prędkość Neta

Co sądzicie na temat tzw. mierników prędkości neta na stronach??

Są one obiektywne??

Podajcie jakieś linki…

Ja mogę zaproponować

DSL CZ.

http://www.numion.com

imo dobry

sprawdzalem kilka i kazdy podal inna wartosc… kazdy zle.

a co do podanego linka… mam lacze 1024/256… tez zle pokazuje

speed2hl.png

ja mam łącze 256/128 a pokazuje mi ok. 100. Lipa straszna ale ja mam wewnętrzne IP także może dlatego.

A ja mam łącze 256/256 i pokazuje wszystko ok…

A te różnice często wynikają z obciążenia sieci - chyba raczej o tym wiecie

test robilem na calkowicie pustym laczu, lacze uzytkuje sam, lacze jest w technologii ADSL… i transfery jezeli serwer, z ktorego kopiuje wydoli mam na poziomie 125 kilo na sekunde.

adsl3tm.png

poza tym robilem kilkakrotnie test i zawsze zle.

Najlepiej wrzucać i ściągać plik z/na jakiś porządnego serwera i tak oszacować.

Ocenianie szybkości na podstawie ładowania obrazków z różnych serwerów nie jest zbyt wiarygodnym sposobem.

poza tym wartosci podawane przez operatorow (128,256,512 itd…) to jest predkosc maksymalna a nie gwarantowana…

…a i to tylko do pierwszego brzegowego routera np.TEPS-y a nie serwera z empetrójkami dajmy na to w Australii :smiley:

Nom widze jak ściągam to z faktyczną predkością taka jak powinna być a nawet więcej a numionu szaleje

Cóż ja mam te 256 gwarantowane ale często jest ponad to tak do 376 a po północy szaleje do 1.4 - 1.6 Mbit-a :o

I to mam za 60 zł :lol:

miałem tak do niedawna ale przy większej ilości userów to jest zabójcze

Mam 256 i czasem pokazuje 200 czasem 150,zależy od obciążenia sieci i w moim przypadku od pogody :smiley:

ja mam jeszcze te 640 i prędkość maks 150 kb/s ale o północy to jak dopali to łoch! takiego ET to z zegarkiem na ręce mogłem ściągać.

mam nadzieje że każdy po kolei nie bedzie sie chwalił jaki ma internet… nie o to przecież chodzi w tym topicu

jak bym miał takie łącze w sensie 256KB/s czyli 2048kb to by mi chyba dysk padł

stefe jak zrobiłeś ten licznik w operze

Numion? Trzeba mieć Javę…

w jakim sensie jave ? mam zainstalowaną jave

Zainstaluj najnowszą wersję. Numion - testy wymagają po prostu środowiska Java.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=485&t=40

Ma jave więc to nie o to tu biega. :shock:

to nie jest zadna opera… to jest firefox (dodatkowo rozszerzenie Download manager Tweak)… a ten kolorowy wykres to program NetMeter… taki odpowiednik komercyjnego DUmeter.