Preinstalowane oprogramowanie

To Ty żyjesz w kulawej rzeczywistości, w której informacji szuka się w google a nie tak jak to ludzie mają w naturze, czyli pytając innych ludzi. Przecież nikt nikogo nie zmusza do udzielania odpowiedzi. Odsyłanie do googla miało sens w czasach, kiedy google było wyszukiwarką. Dziś już nie jest. Większość profesjonalnej wiedzy nie jest indeksowana przez wyszukiwarki bo ludzie, którzy kiedyś dzielili się taką wiedza, którą wyszukiwarki indeksowały (fora, blogi) pozamykali się na niewidocznych dla wyszukiwarkach diskordach.

Czyli który z programów nie wyświetla zrozumiałych informacji?

Jedna osoba korzysta i twierdzi, że super inna nie i twierdzi, że syf.

Pytając innych ludzi masz bardzo duże prawdopodobieństwo trafienia na odpowiedzi stronnicze i mało wiarygodne. Przeszukując internet możesz szybko dostać uśrednione informacje i potem ewentualnie mając pewną wiedzę, doprecyzować informacje za pomocą innych osób. Dzięki temu będziesz w stanie ocenić, czy ta informacja, jaką dostarcza ktoś inny jest wiarygodna.

Jakoś ja nie mam problemu ze znalezieniem całej masy informacji, jakich potrzebuję, a potrzebuję naprawdę olbrzymich ilości danych na różne tematy, często bardzo specjalistyczne. Dzięki temu, że Google umożliwia łatwe korzystanie z wielu języków, opisów i informacji masz mnóstwo.

Np.: Preinstalowane oprogramowanie - #6 przez betmariss

Jak ktoś korzysta to będzie potrafił odpowiedzieć, czy jest to dobry program dla moich potrzeb. A te potrzeby, to sporadyczne przerzucenie kilku pliczków w jedną lub drugą stronę. Natomiast absolutnie nie chcę synchronizować całej zawartości czy wszystkich zdjęć. Na te potrzeby apka musi być mega prosta i intuicyjna w obsłudze (jak się rzadko używa, to się zapomina, co, jak i gdzie kliknąć) oraz błyskawicznie się uruchamiać. Najlepiej tak jak z ftp: włączam i od razu widzę zawartość telefonu na lapku (logowałam się tylko za pierwszym razem, później już jest zapamiętane i loguje automatycznie), ale żadne pliki się automatycznie nie kopiują

Sendmate

1 polubienie

Dla mnie np. nieprzydatne, bo wykorzystuje do tego dysk Google. Ale dla kogoś innego może przydatne.

Zależy też jaki jest telefon. Kopiowanie i wklejanie plików działa np. na Samsung Galaxy Note20 5G, Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G, Samsung Galaxy S21 5G, Samsung Galaxy S21+ 5G, Samsung Galaxy S21 Ultra 5G i Samsung Galaxy Z Flip. Obsługiwane urządzenia HONOR: HONOR Magic4 Pro i HONOR Magic6. Obsługiwane urządzenia OPPO: seria OnePlus, seria OPPO Find, seria OPPO Reno, serie Realme. Obsługiwane urządzenia ASUS: ROG Phone 8, ROG Phone 8 Pro, ROG Phone 8 Pro Edition.

Przerzucanie za pośrednictwem dysku Google jest dla mnie mało wygodne. Telefony, to Xiaomi Mi A2 Lite i Xiaomi Redmi Note 7

I o to się właśnie wszystko rozbija. Dla mnie jest wygodne, bo szybkie, działa na dowolnym komputerze z dowolnym systemem. Nie wymaga instalacji czegokolwiek. Dla ciebie, niewygodne. Dlatego jak sam nie sprawdzisz sobie jak działa jakiś soft, to takie gadanie niewiele daje.

Używałem kiedyś
https://play.google.com/store/apps/details?id=cn.xender&hl=en_US
I działało to fajnie.

1 polubienie

Na 11 powinno sprawnie działać localSend.

https://localsend.org/

1 polubienie

Jest jeszcze Kde Connect. Dla Windowsa jest klient.
https://youtube.com/playlist?list=PLNaiecwAj_pVn2jNHr0bP2c5XUw_outoM&si=jPIcjcecAWNmmn9I

KDE Connect ma przeróżne, fajne funkcje. @betmariss zobacz sobie, noże się zainteresuje AZ.

1 polubienie