Preinstalowany system zamula czy nie?

(Wert2111) #1

Mój kolega ma słabszego laptopa od mojego, ma system windows 7 nie preinstalowany i wszystko działa mu płynnie i szybko.

Ja mimo lepszego sprzętu mam problemy z preinstalowanym win7. Włącza się 3 minuty, mam na starcie włączonych prawie 80 procesów. Zastanawiam się, czy Win7 preinstalowany nie jest kupą gówna, która nie jest przykryta sadzą, stąd ta zmuła?

Ile Wy macie procesów po otwarciu systemu win7 na laptopie? Z tego co czytałem win7 jest szybszy od XP, jak na razie

tego powiedzieć nie mogę.

(Remidas83) #2

Prenistalowane wersje dołączane do laptopów mają to do siebie, że pełne są różnego rodzaju aplikacji od producenta. Najlepiej jest zaraz po jej zainstalowaniu dokładnie przeglądnąć zainstalowane programy i zrobić porządek. O ile część z nich jest przydatna to większość z nich jest po prostu powieleniem funkcji dostępnych już w samym Win 7.

(I Tomasz I) #3

Oczywiście że zamula.

Producent dodaje dużo syfu, rejestracje, triale programów, monitory baterii, stanu komputera itp. itd. odinstalowanie tego nie zawsze pomaga.

Czysty nośnik z zintegrowanym sp1, instalka, sterowniki do chipsetu, grafiki, dźwięku czytnika, wifi, ew. guzików funkcyjnych i to wszystko, nie instalujesz żadnych 'monitor software' , 'diagnostic software' itp.

(Wert2111) #4

Pytam bo ten 7 zamula i gry działają fatalnie. W innym temacie napisałem o problemach z SA, to ludzie krytykują moją kartę graf, gdy na yt znalazłem film, gdzie chłopak z identycznym laptopem (ja mam ram więcej) odpala na luzie GTA 4, które mu działa płynnie, a ja mając ten sam laptop mam problem z GTA SA.

(SilberPunkt) #5

Jeśli w zestawie nie było płyty recovery to sobie takowe wypal i odłóż w bezpieczne miejsce, ściągnij sobie sterowniki a potem śmiało możesz zabrać się za instalację systemu na czysto - sam się przekonasz czy będzie lepiej.

:roll:

(Wert2111) #6

Jak wypalić, z sieci je mam wziąć? :stuck_out_tongue:

(SilberPunkt) #7

Jeśli w zestawie nie było płyty recovery to masz zainstalowaną stosowną aplikację, która pewnie już nie raz się upomniała o zrobienie kopii zapasowej systemu...

(Wert2111) #8

Tzn nie zrobiłem kopii, więc gdy teraz ja zrobie to bede mial system taki jak mam teraz? :open_mouth:

(SilberPunkt) #9

Recovery przywraca system do stanu fabrycznego - takiego jak zaraz po wyjęciu z pudełka.

(Wert2111) #10

Bez aplikacji od producenta? I nie rób tych oczów :stuck_out_tongue: to takie dziwne ;p niczym kogut z cycem :slight_smile: