Premiera Windows 7

Jak wszyscy wiemy, już jutro ma miejsce premiera nowego systemu Microsoftu. Ciekawi mnie, jakie to tym razem ‘WOW’ zgotuje nam producent. Po ostatniej premierze… cóż, w większości pozostało WOW i nic więcej (nie licząc sporego grona rozczarowanych użytkowników). Siódemka zapowiada się przyzwoicie więc mam nadzieję, że z czasem pozostawi po sobie pozytywny ślad. Pożyjemy, zobaczymy.

Liczę też na to, że będzie dostępna strona, na której na żywo będzie można oglądać premierową imprezę.

Ja swoim skromnym zdaniem mogę powiedzieć że doczekaliśmy się w końcu następcy XP.

Nie zachłystuję się W7,testuję go od paru miesięcy w różnych wersjach /oryginalnych / z MSDN.Owszem o dświeżony,z wodotryskami.Jednak drukarki,karty dżwiękwej nie moge uruchomić.Jeśli decydujecie się na W7 trzeba się liczyć z trudnościami technicznymi.Mam Windows XP mode-niewiele pomógł.Czekam na aktualizacje.

Używam go od stycznia jako główny system i absolutnie żadnych problemów nie było.Jeżeli macie sprzęt pod XP to się nie dziwcie.PS.nie było żadnego problemu z doborem sterowników do płyty i np drukarki.

Mi cięzko przezwyczaić sie do kilku “innowacyjnych” rozwiązań 7ki ale system jest super. Zamierzam zainstalować do testów na moim wiekowym lapku. Na pc smiga…aż miło. Troche przesadzili z hasłem “darmowej” aktualizacji z Visty do 7 bo i tak trzeba bulić od ~17 do ~30 euro

ps

brak sterowników do sprzetu spod xp…a majac nowy samochod czesci od starego rocznika pasuja?:stuck_out_tongue:

Wiem że system jest świetny bo testowałem rc1.Aktualnie zamówiłem w agito.pl ten system i podobno ma być już dzisiaj rozsyłany ale raczej do tego nie dojdzie tak wcześnie

ja pracuje od 2 miesiecy na wersji rtm, wczesniej od czerwca na rc… jesli masz dobry komputer (nie starszy niz 2 lata) przesiadka poprawi twoje zdrowie psychiczne :lol:

Ja testowałem Windows 7 i za 740 zl on nic szczególnego niema poza zabieraniem zasobów komputera testowany na 5 letnim kompie

sempron 2800+podkręcony fabrycznie do 2 ghz 250 gb dysk 1 gb ram grafika geforce 6800xt(galaxy) chodzi dobrze bez balastu ale brak w nim profesjonalności co do pracy typowo administracyjno/biurowo rozprasza swym widokiem ,windows xp jedynie nadaje się z rodziny windows.

Za stara rodzina kerneli nt do prowadza ten system nie w przeszłość tylko w przyszłość czyli jest za stary typ systemu i i ntfs też za stary technologicznie

Kupić nie zamierzam. :slight_smile:

Ja nie muszę kupować :stuck_out_tongue: MSDN i już od kilku tygodni mam 7…

Nie wiem dlaczego wymagacie od tego systemu żeby dobrze pracował na 5-6 letnim komputerze :roll: To tak jak ktoś wyżej napisał że do nowego modelu samochodu nie włożysz części ze starego…

Premiera Windows7 już jest obarczona różnymi kwiatkami i to czy dostaniecie jutro wersję BOX stoi pod dużym znakiem zapytania. Vobis, Komputronik do dnia dzisiejszego nie dostały nawet potwierdzenia wytłoczenia płytek nie wspominając o wysyłce na hurtownie pośredniczące…

Brat zamówił z Vobisu i dziś dostał taki o to e=mail:

Tylko że przeprosiny mogą już nic nie dać…

BTW Gdzie się podziały te wasze gratisy od Wortalu?

Obecnie całkowicie zrezygnowałem z windowsa XP, jako długo letni zwolennik tego systemu, obecnie używam jedynie windowsa seven, jako że system vista nie przypadł mi do gustu, ze względu na swoją “skromość” w działaniu, tak windows seven odwrócił jego bieg i mam nadzieję że nie będzie to bieg krótkodystansowy, choć czas jaki poświęciłem nowej platformie win 7 naprawia mnie realnym optymizmem.

daniel

Ja dostanę jutro swojego w7 oem z agito bo jest już na ich magazynie-czyli mają go

Następcą XP była Vista

7 jest następcą Visty.

Czy sprawa puchnącego folderu ‘winsxs’ także dotyczy Windows 7? Obecnie korzystam z Visty i każdy jej posiadacz prędzej czy później orientuje się, że “coś” zjada miejsce na partycji z systemem.

Będę wdzięczny za odpowiedzi od posiadaczy wersji RTM i z MSDN.

Póki co, to Panda Security zgotowała WOW w związku z premierą W7.

A to problem go zmienić, chociażby na klasyczny? :slight_smile:

Ale wtedy mija cel kupna tego systemu bo do prac administracyjno/biurowo wystarczy xp, ja preferuje linuxa do takich prac ale jak potrzeba użytku xp np firmie to moim zdaniem xp bije te najnowsze wersje ;].

godnego następcy ;]

hmmm dla mnie to Vista jest następcą XP-Vista jest całakiem nie zła…

No i jesteśmy już po oficjalnej premierze.

Pierwsze wrażenia? Zamiat ‘WOW’ mamy ‘BOOM’ :wink:

Generalnie podczas premiery skupiono się na multimedialnej stronie systemu, ale czemu się dziwić, nie była to konferencja techniczna.

Poza tym Panowie z Microsoftu’u próbują nas przekonać, że komputer jest nam zawsze i wszędzie potrzebny - w kuchni, salonie, poza domem musimy mieć dostęp do materiałów na domowym komputerze, itp.

Zaprezentowano też sporo sprzętu (nie wiem czy pokazywane urządzenia także miały swoją premierę). Rozbawił mnie trochę zachwyt tym, że pierwszy komputer uruchamiał sie tylko 15s - jak jednak wspomniał prezenter, w środku dysk SSD. Ogólnie druga część była bardziej prezentacją nowych laptopów/PC niż możliwości Win 7 i na większości z nich równie dobrze mógł być zainstalowany zupełnie inny system.

Czekam do pierwszego SP1 i robię przesiadkę na 7 :wink: