Prescott a temperatura

(Partia) #1

Cześć ,

Właśnie przesiadłem się z leciwego Celrona 466 na Prescotta 2,8 Ghz :slight_smile:

Trochę się grzeje ten procek :frowning: no i wentylator strasznie głośno chodzi.

Mam właczone Q Fan w Biosie 11/16- zdjęta obudowa- 1 skrzydło.

Jeśli ktoś ma podobnego procka- chciałbym się dowiedzieć ile ma obrotów jego wentylator- u mnie jak proc. odpoczywa ok 3000 tys.

Ewentualnie proszę o jakieś sugestie co mógłbym zrobić żeby chodził wolniej i ciszej :slight_smile:

Próbowałem Speedfan'a ale nic nie pomogło.

Pozdrawiam i dzięki za ewentualną pomoc.

(Trebron) #2

.Kup sobie Panel Sterujący. Dzięki niemu można zmniejszyć napięcie wentylatorka, dzięki czemu zwolni i wyciszy się. Ale jak to wpłynie na procka, to nie wiem. Panel taki możesz nabyć za 200 - 250 zł. :smiley: :smiley:

(system) #3

Ja zamontowałem na wentylatorze potencjometr. Zmniejszyłem obroty z 4200 do 3000, ale można nawet do 0. Tak samo zrobiłem z wentylatorem w zasilaczu. Komp chodzi o wiele ciszej, ale bardziej się grzeje. Potencjometr to około 6 zł

(Zbych ) #4

Co prawda nie mam P4 tylko celerona 1.7Box i temperatura na luzie 28-30stopni obroty wiatraka 3000-3200 (mierzone Everest Home Edition) i wiatrak jest cichy zaczyna go słychać kiedy przekroczy 4000 a niemiłosiernie gwizdże jako dochodzi do 5000 i powyżej ale wtedy temperatura procka przekracza 40 stopni i są to wyjątkowe sytuacje.

(Partia) #5

-Co do tej propozycji-jestem teraz więcej niż "kapkie" spłukany :smiley:

No u mnie 44 stopnie jest na dzień dobry :frowning:

Spróbuję :slight_smile: Dzięki panowie za rady pozdrawiam

(Zbych ) #6

no to wydaje mi sie że to troche za dużo, to ja tyle miałem kiedy koszyk pęknął i radiator troche od procka sie odsunął, a może pasta źle rozprowadzona i nierówno styka procek do radiatora.

(Partia) #7

Nie, z tego co wiem to te Prescotty tak się grzeją-jak go zdrowo pomeczę to do 58 st. się podnosi temp. Procesor ma sporą tolerancję na temperaturę - dlatego wolałbym,żeby troche bardziej się grzał niż wentylator miał chodzić tak głośno. Jak temp. przekracza 50 st. to odrazu wzrasta prędkość wiatraczka.

(system) #8

może wystarczy wymienić radiator na miedziany(jeśli masz AL) i srebrna pasta

(:: MARIO ::) #9

ja mam 43-44*C z tunelem chlodzacym, a jak lata na wyzszym vcore i fsb to 47-49*C :slight_smile: i jakoś żyje :slight_smile: a sprzet krecony juz ponad rok :twisted:

nieczytałem wątku wiiec tak doradze byś zainwestował w chłodzenie obudowy i lepsze procka, pasta termoprzewodząca etc. :wink: