Prezentacja FirefoxNewMenu

Witam,

Z pewnością wszyscy słyszeli o nowościach jakie ma ze sobą wnieść Firefox 4. Szczególnie o nowym interface, który pociąga za sobą zmianę w logice funkcjonowania menu opcji. Do niedawna we wszystkich przeglądarkach logika była podobna i opierała się na osobnych przyciskach, które grupowały tematycznie opcje: Plik, Edycja, Widok etc… Dziś jednak we wszystkich przeglądarkach rozwój idzie w stronę oszczędności samego interface, zmniejszania jego obszerności. Dlatego bardzo ogranicza się liczbę samych przycisków. W Firefox 4 wchodzi nowy “magic button” jak go niektórzy nazywają, jedyny przycisk poprzez, który uzyskamy dostęp do wszystkich opcji lub też do ograniczonej ich liczby. Prawdopodobnie będzie się to wiązało właśnie z ograniczeniem liczby opcji, bądź też z wielostopniowym do nich dostępem. Nie wiem jak Wam, ale mimo, że podoba mi się ograniczanie obszerności samego interface-u, to zupełnie już nie podoba mi się utrata szybkiego dostępu do wszystkich opcji. Zastanawiałem się nad tym problemem i jakiś czas temu wpadłem na wg mnie świetny pomysł, który gwarantuje szybki dostęp do każdej opcji i nie ogranicza ich ilości, samo menu mojego pomysłu nie będzie również zbyt obszerne. Trudno pogodzić te wszystkie sprzeczności, niemniej jednak uważam, ze doszedłem do dobrego rozwiązania. Obojętnie ilu zwolenników zdobędzie , pomysł jest na tyle dobry, że zasługuje moim zdaniem na dobrą prezentację.

I tu zaczynają się schody, nie jestem ani informatykiem ani grafikiem i nie znam się dokładnie na tych zagadnieniach. Bardzo zależy mi jednak na wykonaniu eleganckiej, interaktywnej bądź filmowej prezentacji menu mojego pomysłu, który uwzględniając odpowiednie proporcje, mając dopracowany wygląd pomógłby mi przynajmniej częściowo przekonać , nawet największych sceptyków. Jestem przekonany, że pomysł zadziała. Jest prosty i tak na prawdę jest tylko sprytnym sposobem na to aby niczego z obecnej funkcjonalności menu Firefoxa nie stracić.

Oto adres do bloga: http://davidpohl.wordpress.com/ w którym dość prostackimi , zupełnie nieprofesjonalnymi rysunkami starałem się przedstawić zasady jego działania (które choć wykonałem dokładnie i spędziłem nad nimi sporo czasu nie obrazują dobrze wszystkich szczegółów i niestety pozostawiają zbyt wielkie pole do złych interpretacji). W każdym razie, teraz chciałbym zrobić wszytko jak należy. Niestety nie mam bladego pojęci jak to zrobić. Dlatego zwracam się osób, którym albo spodobał by się ten pomysł, albo po prostu chciałyby mi pomóc w wyborze chociażby najlepszej formy takiej prezentacji, programów i funkcji jakich powinienem użyć.

Jestem zielony jeśli chodzi o to. Tak więc proszę o pomoc. Z góry dziękuję

Pozdrawiam,

Dawid