Prezentacja - jak przygotować w Oo na PowerPoint?

Mam taki problem!

Córka musi przygotować do szkoły prezentację, ale w domu mamy OpenOffice a w szkole jest PowerPoint.

Jak to zrobić, aby przygotowaną prezentację z samplami, grafikami itp. zapisać na płytce w formacie Offica Microsoftu, aby mogło być to potem odtworzone tam na Powerpoincie?

Za szybką pomoc z góry dziękuję!

PS

Wiem, że Oo konwertuje swoją prezentację na plik, który jest czytelny dla Offica, ale nie wiem jakie katalogi mam przerzucić i jak ustalić ścieżki dostepu, aby to wszystko zagrało, czy to w ogole jest możliwe?

Przy zapisie do formatu PP a później odtwarzaniu w PP może prezentacja się “rozjechać”. NIestety ale tak może być. Podobnie w druga stronę. NIe zawsze wygląda identycznie.

A ja bym zrobił w OO, a dla świętego spokoju przedzwonił do szkoły i poinformował o tym danego nauczyciela - któremu nie wolno obniżać oceny z tego powodu że jest wykonana w innym programie niż posiada szkoła. Szkołą nie uczy Power Pointa a uczy tworzyć prezentację.

Jeżeli w szkole nie ma OO to proponuję nagrać instalkę na płytę razem z prezentacją lub samego playera, takowe również już są.

Tak właśnie myślałem, ale czekałem na sygnał z Waszej strony, że tak właśnie można rozwiązać ten problem.

I jest to chyba jedyne rozsądne rozwiązanie tego problemu, choć z chęcią poczekam na inne sugestie!

Na razie Ci dziękuję. :smiley:

zainstalować pakiet ms office byle jaki nawet 97:) i wtedy mozna prezentacje będzie robić sam maiłęm kiedyś open office;/ ale musiałłem zapkupić se tego offica:)

Taaaaaaaaaa, a ile to cudeńko kosztuje, bo ja wersji za 5 zł nie instaluje!

ja nie wiem ile coś takiego kosztuje bo ja dostałem przy kupnie windowsa xp z sp2;)

Około 1000 zł, z tego co ja wiem!

UP DATE:

Znalazłem za 812 zł tylko po co skoro do codziennego zastosowania można używać darmowego OpenOffica!

A to ciekawe, powiedz mi gdzie mają takie promocje ??

Chyba że owa promocja polegała na wgraniu pirackiej wersji przez tego co składał komputer :mrgreen:

Zastanawiam się, czy w szkołach nie powinny być obligatoryjnie zainstalowane też (jako alternatywa) Oo?

Przecież uczniowie raczej nie mają tak drogiego pakietu w domu (pomijam pirackie) więc jak mogą przygotowac poza szkołą taką prezentację, którą nie da się uruchomić w szkole.

Fiesta, Ty najlepiej wiesz, czy jest taka możliwość?

Możliwość zawsze jest, ja na takie przypadki mam zainstalowanego na służbowym laptopie Open Office i nie mam z tym kłopotu.

Przesadzasz kolego wersja edukacyjna z prawem instalacji na kilku komputerach:

http://www0.centrumxp.pl/office/edukacyjny/index.php

za jedyne 379 zł

Więc można kupić pociechom na prezent przy pierwszej nadarzającej się okazji.

BTW ja miluśniskim nie zadaje pracy do domu, bo wiem że nie będzie to praca samodzielna 8)

Złączono Posta : 06.02.2006 (Pon) 22:31

Czytaj dokładnie materiał do którego Ci podałem linka :!:

Wystarczy legitymacja szkolna,żeby można go było zakupić :!:

Tu masz dokładnie wszystko opisane:

http://www0.centrumxp.pl/office/edukacy … kujesz.php