Prezentacja Power Point- dodawanie pliku wmv

Robiłam z koleżanką prezentację, która była wyświetlana na zakończeniu roku szkolnego. Nauczyciele ze szkoły dodali ją na naszą szkolną stronę internetową. I tu tkwi problem: otóż po otworzeniu prezentacji ze strony, filmiki z rozszerzeniem wmv nie odtwarzają się. Czy jest taka możliwość, aby te filmiki wmontować do prezentacji tak, by były odtwarzane np. z podanego adresu internetowego? (mam nadzieję, że wiecie, o co chodzi) Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Wrzucasz film na jakiś serwer np. wrzuta.pl i dodajesz hiperłącze do niego w prezentacji.

Zamiast Wrzuty już lepiej YouTube lub Dailymotion, przynajmniej mniej reklam i sprawniejsze odtwarzacze. Innym rozwiązaniem jest przekonwertowanie filmu do formatu MPG bez kompresji - taki film powinien otworzyć się w prezentacji również na komputerze bez odpowiednich kodeków.

Właśnie, próbowałam tak, ale to będzie beznadziejnie wyglądało, bo to jest countdown z Windows Media Player Bonus Pack for Windows Xp, więc to musi zachować płynność. Nie ma czegoś takiego, żeby wstawić jako aktywny podgląd?

Chyba źle mnie zrozumiałeś… Film idzie dobrze, ale chcę zrobić tak, żeby wraz z prezentacją pobierał się ten filmik i szedł bez wskazywania ścieżki lokalizacji z komputera, bo nie wszyscy te filmiki mają, a nie chce mi się bawić z chodzeniem do tych, co pobierali prezentacje, kopiowaniem do kompa filmiku i zmienianiem lokalizacji.

Próbowałam przekonwerterować do formatu gif, ale ucina część filmiku…