Prezentacja [PP] powiązana z dźwiękiem

Witam!

Trapi mnie problem dotyczący prezentacji PowerPoint - otóż całą prezentację wizualnie mam już dopracowaną, wszystko gra. Teraz chcę na stałe do prezentacji “zakotwiczyć” dźwięk .mp3 (lektor) aby po nagraniu na CD nie było żadnych komplikacji. Z uwagi na to że nie spotkałem takich tematów na forum pragnę się poradzić.

Wszystko by było ok, ale napotykam problemy. Po nagraniu na CD prezentacji a także folderu a dźwiękiem - oczywiście po wcześniejszej zmianie ścieżek dźwięku w prezentacji “X:\nazwa folderu\nazwa pliku dźwiękowego” (gdzie X - oznacza literę napędu CD/DVD na moim komputerze) - odtwarzam swój projekt bez problemów z dźwiękiem. Problem napotykam na odtwarzaniu .ppt / .pps z dźwiękiem na innym komputerze gdzie literka oznaczająca napęd CD/DVD, z którego jest odtwarzana płytka z prezentacją, jest inna (“X” jest inna niż pierwotna). Wówczas dźwięk nie jest odtwarzany gdyż ścieżka dźwięku się zmienia.

Do tej pory nie znalazłem sposobu, aby na stałe “zakotwiczyć” dźwięk w prezentacji.

Dodatkowe pytania:

  • czy istnieje możliwość stworzenia pliku .exe który rozpakowywałby w odpowiednim miejscu katalog z dźwiękiem - domyślnie bezpośrednio na dysku “C”?,

  • czy istnieje jakiś lepszy program od Camtasia, czy RoboDemo - pozwalający stworzenie pliku wideo z prezentacji (z dźwiękiem w tle) w którym wszystkie efekty przebiegały by płynnie?

Chciałbym abyście Drodzy Userzy pomogli mi w miarę możliwości. Dodam że korzystam z Office XP.

zalozmy ze sciezka napedu to D: -> jedyne co trzeba to jakos zrelatywizowac dostep do plikow…z reguly uzyskujemy to przez zamiane wszystkich odwolan do"D:\moja_prezentacja\muzyka…" na “moja_prezentacja\muzyka…” -> taki trik czesto jest stosowany w przypadku instalatorow i innych badziewi odpalanych z plyty - w tych wypadkach takie sciezki dostepu sa podane w przeroznych plikach .ini (w dosie, cmd, powershellu czy linuxie tez takie sciezki dostepu sa uzywane) :wink:

Sorry ale ręczne wpisywanie ścieżki w .ppt jest niemożliwe - przynajmniej na moim Office XP - proszę inne porady :slight_smile: