Prezentowanie danych z Excela na stronie WWW

(Mati Maja) #1

Witam,

Mam pytanko.

Otóż czy idzie zrobić tak aby wstawić na stronkę WWW zakres komórek Ecxela lub cały skoroszyt z danymi lub wykresami tak aby było połączenie Excel-stronaWWW.

Chodzi mi o to, że jak zmienie jakieś dane w Excelu to aby ta zmiana była widoczna na stronie WWW, bez żadnych dodatkowych zabiegów.

Jeżeli ktoś zna jakiś sposób na rozwiązanie mojego problemu bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam

(m@teo) #2

Tak się chyba nie da! BO i tak będziesz musiał te poprwki wprowadzić na serwer! Tzn. jeśli zrobisz jakąs poprawke na jakiejś podstronie na www to ją musisz nadpisać bo inaczej nie będzie zmiana :stuck_out_tongue:

(Mati Maja) #3

Ok, moge te poprawki nadpisać na serwerze, to jest nie problem. Tylko, że ja chce aby nadpisywać pliki Excela a na stronce WWW, która jest połączona z tym plikiem zmiany mają się zaktualizować “same”. Nie chodzi mi o to, aby ręcznie nadpisywac każdą zmienioną podstronę mojej stronkiWWW.

Problem w tym, że nie wiem w jaki sposób można połączyć stronkę www aby pobierała dane z pliku Excela, lub jednego arkusza lub zakresu komórek. Może jest na to jakiś sposób albo skrypt, nie wiem nie jestem, aż taki dobry.

(Cudny) #4

Co do exel’a to wiem ze sa jakies funkcje i klasy gotowe ale nigdy tego nie uzywalem. Ale zawsze mozesz uzyc php :smiley:

Robisz tak - exportujesz plik *.xls do *.csv i masz wtedy kolumny dzielone wybranym znakiem (standardowo to ‘;’) a potem juz tylko prosty skrypcik php z uzyciem petli foreach i funkcji list i explode ;]

Pokombinuj…