Prezentowanie danych z Excela na stronie WWW

Witam,

Mam pytanko.

Otóż czy idzie zrobić tak aby wstawić na stronkę WWW zakres komórek Ecxela lub cały skoroszyt z danymi lub wykresami tak aby było połączenie Excel-stronaWWW.

Chodzi mi o to, że jak zmienie jakieś dane w Excelu to aby ta zmiana była widoczna na stronie WWW, bez żadnych dodatkowych zabiegów.

Jeżeli ktoś zna jakiś sposób na rozwiązanie mojego problemu bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam

Tak się chyba nie da! BO i tak będziesz musiał te poprwki wprowadzić na serwer! Tzn. jeśli zrobisz jakąs poprawke na jakiejś podstronie na www to ją musisz nadpisać bo inaczej nie będzie zmiana :stuck_out_tongue:

Ok, moge te poprawki nadpisać na serwerze, to jest nie problem. Tylko, że ja chce aby nadpisywać pliki Excela a na stronce WWW, która jest połączona z tym plikiem zmiany mają się zaktualizować “same”. Nie chodzi mi o to, aby ręcznie nadpisywac każdą zmienioną podstronę mojej stronkiWWW.

Problem w tym, że nie wiem w jaki sposób można połączyć stronkę www aby pobierała dane z pliku Excela, lub jednego arkusza lub zakresu komórek. Może jest na to jakiś sposób albo skrypt, nie wiem nie jestem, aż taki dobry.

Co do exel’a to wiem ze sa jakies funkcje i klasy gotowe ale nigdy tego nie uzywalem. Ale zawsze mozesz uzyc php :smiley:

Robisz tak - exportujesz plik *.xls do *.csv i masz wtedy kolumny dzielone wybranym znakiem (standardowo to ‘;’) a potem juz tylko prosty skrypcik php z uzyciem petli foreach i funkcji list i explode ;]

Pokombinuj…