Próba konfiguracji przywracania systemu i błąd 0x80070077B


(Dobrzan92) #1

Witam,

zakupiłem sobie niedawno nowego lapka i chciałem na nim utworzyć punkt przywracania systemu jednak pojawiło mi sie że przywracanie systemu jest wyłączone więc postanowiłem je włączyć, niestety nic z tego gdyż pojawia mi się dziwny błąd

88734528d67f.jpg

szukałem w googlach przejrzałem masę stron(nigdzie nie znalazłem konkretnie mojego przypadku ludzie pisali tylko że wyskakuje im ten błąd przy innych rzeczach), wykonałem FixMbr w CMD, dałem również by automatycznie Windows się naprawił nic nie znalazł. Nie chce robić formata by nie stracić danych... jakieś pomysły ?

Dodam, że mam tak od początku przed wgraniem programów różnych itp więc to nie wina żadnego programu.


(Dimatheus) #2

Hej,

:arrow: Pracujesz na komputerze na koncie z uprawnieniami administratora?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Dobrzan92) #3

Ja jestem adminem jeszcze jedno konto gościa mam - laptop prywatny :wink:


(Dimatheus) #4

Hej,

Spróbuj poniższych rozwiązań:

:arrow: Rozwiązanie 1,

:arrow: Rozwiązanie 2.

:arrow: Czy usługa harmonogramu zadań jest włączona i uruchamiana automatycznie?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Dobrzan92) #5

W pierwszego linku mam ustawione na automatycznie więc to nie to.

a co do 2 linku to mógłby ktoś przetłumaczyć lub podesłac najważniejszą część? bo tam milion wypowiedzi x| nie wiem za co się złapać akurat angielski znam (choć trudno czasami znaleźć polski odpowiednim w systemie) ale słownictwo komputerowe/systemowe lekko leży.

Harmonogram zadań wlączony i uruchamia się automatycznie :expressionless:

W czym może tkwić problem?


(Dimatheus) #6

Hej,

Zawsze można posłużyć się tłumaczem Google. :slight_smile: A tak całkiem serio to po niżej wrzucam to, co należałoby sprawdzić...

:idea: Upewnij się, że Dziennik zdarzeń systemu Windows jest włączony i skonfigurowany na automatyczne uruchamianie. Zrestartuj usługę Harmonogramu zadań i spróbuj uruchomić przywracanie systemu.

:idea: Zmiana w rejestrze sposobu uruchamiania usługi. Uruchamiasz regedit i przechodzisz do gałęzi HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Schedule. Następnie zmieniasz wartość "Start"=dword:00000002 (Automatic).

:arrow: Czy podobny problem występuje też przy uruchamianiu przywracania systemu na innych partycjach?

:arrow: Jaką nazwę i jaką literkę ma przyporządkowana partycja na której z przywracaniem jest problem?

:arrow: Ile masz na niej wolnego miejsca?

:arrow: Czy możesz wejść do przystawki zarządzania dyskami i zrobić screen układu dysków?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Dobrzan92) #7

Dziennik jest włączony i na automatyczny ustawione, co do Zrestartowania Harmonogramu to nie moge tego zrobić (guziki nie aktywne) :?:

imUVnc.jpg

tutaj znów problem... bo nie wiem co dokładnie zmienić X|

mvbA7Wr#2

http://min.us/lmZtZ8

Problem na każdej partycji gdy klikam "Konfiguruj" i później klikam ok to wywala ów błąd

Litery to C(system) i E(dane)

a C - 7,68GB, E-252GB

ikI0CK.jpg

Proszę bardzo.


(Dimatheus) #8

Hej,

Racja. Nie ma takiej możliwości. A przyznam, że sam nie sprawdziłem tego. Faktycznie u mnie też nie mam możliwości zresetowania tej usługi.

Wygląda na to, że zmieniać nic nie trzeba - jak byk jest 2, więc jest OK.

A mógłbyś wrzucić to na screen'ie? Ja korzystam w Visty i szczerze powiem, że nie widzę w niej takiej opcji... Być może dlatego, że w Vistc'ie jest tylko przywracanie systemu, a przywracania poprzednich wersji plików - brak.

Miejsca powinno być wystarczająco. Na pewno przeprowadź skan disk'a oraz zdefragmentuj poszczególne partycje.

Układ dysków też wygląda prawidłowo. Dziwi tylko brak obecności dodatkowej partycji tworzonej w czasie instalacji systemu Windows 7...

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Dobrzan92) #9

Zdefragmentowane i zeskanowane przy pomocy Defraggler - brak jakiś zmian

Partycja jest ale coś Windows jej nie pokazuej (pokazuje dysk bez nazwy) ale można ją zobaczyć tutaj

ikJjHw.jpg


(Dimatheus) #10

Hej,

Dzięki za screen'a. :slight_smile: Na jego podstawie mam kilka pomysłów... Przede wszystkim zwiększ wielkość zarezerwowaną na przywracanie systemu. Widać, że obecnie funkcja ta może skorzystać z 4,16 GB, z czego już połowa (2,05GB) jest zajęta. Dodatkowo możesz usunąć poprzednie wersje przywracania.

Dodatkowo od razu w oczy rzuca się, że dwie partycje mają dokładnie taką samą nazwę - partycja C oraz System. Proponuję jakkolwiek zmienić nazwę partycji C na nieco inną - choćby na System1 czy System_. Czy dało to jakiekolwiek rezultaty?

Racja, zapewne ma przypisaną flagę hidden.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Dobrzan92) #11

Niestety nic z tego... :expressionless: nazwa zmieniona reset kompa ale nadal błąd gdy klilam OK przy konfiguracji (nawet jak nic nie zmienie wyskakuje błąd) po prostu muszę nacisnąć anuluj


(Dimatheus) #12

Hej,

A próbowałeś powiększać ilość dostępnego miejsca na przywracania oraz usunięcia poprzednich jego wersji?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Dobrzan92) #13

Poprzednie wersje usunięte jednak gdy powiększam miejsce i klikam "OK" lub "ZASTOSUJ" to i tak wywala ten błąd po prostu nie moge nic innego kliknąć poza anuluj... :expressionless:


(Dimatheus) #14

Hej,

To może warto spróbować zainicjowania konfiguracji z konta administratora? W menu Start wpisz CMD; ma ikonce kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie Uruchom jako administrator, następnie wpisz:

net user administrator /active:yes

Zatwierdź Enterem i zaloguj się na kontro Administrator. Spróbuj skonfigurować przywracanie systemu. Ukryć konto Administratora możesz wykonując to samo, co powyżej tyle że z przełącznikiem :no.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Dobrzan92) #15

niestety nic to nie dalo, po porstu gdy klikam okej lub zastosuj wywala ten błąd nie wazne czy coś pozmieniam czy nie. Jedyna opcja zamknięcie okna to anuluj. To tak jakby brakowało jakiegoś pliku jak na mój chłopski rozum. Da się jakoś "naprawić" windowsa? żeby sprawdzil jakie pliki się usuneły lub zmieniły i nadpisał właściwymi plikami ? Może coś takiego pomoże


(Dimatheus) #16

Hej,

Rozumiem, że uruchamiałeś przywracanie z konta admina?

Tak, można wykonać instalację nakładczą - czyli instalujesz system bez formatowania partycji bądź korzystając z opcji naprawy. W obu przypadkach potrzebna jest jednak płytka z systemem, których zwykle do komputerów przenośnych się nie dodaje - w zamian jest jedynie partycja przywracania... Oczywiście można to obejść pożyczając od kogoś płytkę z systemem - instalujesz system z płytki, ale aktywujesz go własnym kluczem. Rozwiązanie w 100% legalne.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Dobrzan92) #17

Rozumiem, że żadnych danych nie stracę poprzez tą nakładkę? Kurcze mam oryginalne windowsy 7 pro a na lapku wgrane mam home premium trzeba będzie pożyczyć od kogoś.


(Dimatheus) #18

Hej,

Zgadza się - nakładka nadpisuje tylko pliki systemowe, zaś sam układ dysku oraz zawarte na nim dane zostawia w nienaruszonym stanie.

Z tego, co pamiętam, każda płytka instalacyjna z systemem zawiera wszystkie systemy - to klucz decyduje o tym, czy będzie to Windows Professional, Home Premium czy jeszcze inny.

Jeszcze jedno - przed przystąpieniem do tworzenia nakładki warto wypalić płytki z obrazem recovery poprzez program dołączony przez producenta laptopa. Czasami zdarza się, że instalacja systemu z płyty powoduje zmiany w partycji przywracania, więc późniejsze przywrócenie systemu z takiej partycji nie jest możliwe.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Dobrzan92) #19

ktoś ma może pomysł jak zaradzić temu problemowi bez reinstalu windowsa i utraty danych? Może przez dysk naprawczy windowsa ?


(errata72) #20

http://translate.google.pl/translate?hl … md%3Dimvns

Spróbuj ten temat.