Probelm z odtwarzaniem płyt

Witam. Mam bardzo dziwny problem a mianowicie moja nagrywarka nie odczytuje oryginalnych płyt audio. A mianowicie po włożeniu takowej do napędu jest odtwarzana pierwsza piosenka, a po przełączeniu na następną wyskakuje komunikat: “Program Windows Media Player nie może odczytać dysku CD. Dysk może być zabrudzony lub uszkodzony. Włącz korekcję błędów, a następnie próbuj ponownie.” Płyta nie jest uszkodzona, ani zabrudzona, a próbując to z inna płytą i na innym programie też jest tak samo. Poszedłem z tym napędem do kolegi i nie było tego problemu po załączeniu tych samych płyt. A najdziwniejsze jest to, że pozostałe płyty oraz muzykę w formacie mp3 napęd czyta bez problemu. Wątpię aby był to problem z kodekami bo instalowałem już ich 3 różne rodzaje. Aha i jeśli to miało by w czymś pomóc to mam Windowsa Vistę. Z góry dzięki za pomoc, Pozdrawiam.

Ten problem miałeś od początku czy pojawił się z czasem/nagle? Ewentualnie spróbuj wgrać najnowszy firmware do twojej nagrywarki, jednak musisz być bardzo ostrożny, bo zepsujesz nagrywarkę. Lepiej sobie poczytaj wcześniej. Ostatecznie jeśli nic nie pomoże, to kupno nowej nagrywarki (cena ok.90zł, mam takową ponad rok, działa znakomicie,a nie jest to jakaś duża cena).

To pojawiło się nagle, podłączyłem do komputera dwie różne nagrywarki i był ten sam problem, więc uszkodzenie nagrywarki odpada (biorąc pod uwagę że podłączyłem moja nagrywarkę u kumpla i działało wszystko ok).

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.