Probelmy z komputerem (m.in. zasilacz)

Witam. Mam problem. Posiadam nowy komputer i mam pewne pytania:

  1. Czy zasilacz 500w firmy Tacens (radix IV) to dobry wybór dla zestawu:

-Intel core i-5, samsung 1tb, geforce gtx550i, asus p67.???

  1. Podczas grania w PES 2011 zawisił mi się raz potem nie. identycznie z fifa 11. komputer przy tych grach (dokladnie okolicy plyty glownej i karta) są cieple natomiast podczas sims3 gorące ale utrzymuje cieplo.

Czy to normalne ze jak cieplejszy to glosniej działa? i czy zasilacz jest w porządku? I czy jak zawiesi sie czsem to tez normalne? (windows 7). pozdrawiam - ps odinstalowałem smart doctor i inne aplikacje od asusa chyba są niepotrzebne?

Witam Serdecznie

  1. Uważam iż, zasilacz może być nieco za słaby dla tego zestawu, najlepiej jak byś wziął inny markowy z certyfikatem 80 plus, np. OCZ StealthXStream 2 500W 80+ PSU, koszt około 200 zł.

  2. Zawiesza się bo bo właśnie zasilacz podczas pełnego obciążenia całej jednostki nie daje radu uciągnąć wszystkiego.

Tak to normalne, że jest cieplejszy i głośniej działa, zasilacz dobry ale nie na tak wydajną platformę jak Twoja, mi się nigdy FIFA 11 nie zawiesiła.

amadeusz125 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Dzięki za odpowiedź. Ale zasilacz który posiadam też ma 500w - Tacens Radix IV 500w i posiada również 85+. Więc większa moc czy firma. Bo czytałem że Tacens to już dobra firma zasilaczy. Był na liście z m.in. Corsairem i Chieftecem.

NO i co z tego?? Chcesz naprawdę Dobry zasilacz to kup XFX550w na +12v ma 528…

Bzdura, ma markowy zasilacz i nie dopatrywałbym się tu spadku mocy ze strony słabego zasilacza.

Jedyne co można wziąć pod uwagę, to jego uszkodzenie.

Wyjmij, przeczyść styki i podociskaj pamięci RAM w sloty, pozwalając im się zatrzasnąć. Z kartą zrób podobnie.

Czy do każdego sprzętu potrzebny jest aż taki zasilacz?

Po kolei bo już się pogubiłem… Dokładnie sprzęt który posiadam (wymieniam to co potrzeba):

-Obudowa (wiatraki itp) Cooler Mastera

-Zasilacz Tacens Radix IV-500w

-Płyta główna Asus P67

-4gb ram kingstona

-Dysk Samsunga 1TB

-Karta graf. GTX550i

-Procesor Intel Core i-5

A więc:

-komputer ma pare tygodni wiec jest czysty.

1.Wystarczy 500w i zasilacz z firmy który posiadam?

2.Dlaczego nie mogę sprawdzić temperatury w Evereście (jest tylko dysk o ile pamiętam)?

3.Zasilacz nie wydaje się gorący bardziej płyta główna i tylko po 20min grania do momentu wyłączenia gry (tj najbardziej Sims 3).

4.Zawiesiło mi się (fifa 11) przy menu, natomiast pes 2011 po kilku minutach i zasilacz nie był ciepły ani komp.

Odp na wszystko po kolei (pytania oczywiście)

Tylko proszę konkretnie bo każdy co innego pisze… Z góry dziękuje i dzięki za odp.

Przepływ powietrza w budzie jest ok? Samo powietrze od razu wylatuje podejrzanie ciepłe? Kombinowałes z OC? Ja bym u siebie w takim wypadku szukal problemu najpierw w sterownikach i w napięciach. Dopiero w dalszej kolejności bym sie jakis wad sprzętowych doszukiwał, ale w sumie z tego co piszesz nic takiego się nie dzieje. To, że jak cieplejszy to głośniej działa to zupełnie normalne, bo wiatrakisie szybciej kręcą… jeżeli cały czas się nie kręcą szybko to raczej nie ma problemu z przegrzewaniem się. Zawieszanie sie raczej normalne nie jest, ale czasami sie pewnie zdarzyc może i nie zaczynałbym tu od szukania dziury w sprzęcie.

Wiatraki działają normalnie jeżeli o to chodzi. Sprawdzę jeszcze temperaturę podczas gry i napisze co i jak. cieple powietrze sie wydobywa z tyłu natomiast ten wiatrak od zasilacza oraz na procesor/płytę główną zimne.

@edit Sterowniki wczesniej odinstalowałem i czysciłem rejestr, wydaje mi sie ze troche bardziej sie muli ale raczej jestem przewrażliwiony. Usunołem Smart Doctora ten program od Asusa.

Temperatury podczas gry:

Płyta główna: 64 C

Procesor:66 C

Karta graf. 68 C

Dysk: 41 C

A zasilacz 500w w końcu wystarczy czy nie? I czy temperatury ok?

spora temperatura płyty głównej, bo jak na i5 to procesor jest ok.

No ok, podobno ma nie przekraczać 75 C tak? A mój zasilacz będzie sprawnie trzymał ten zestaw? 500w wystarczy?

Wystarczy, na razie nie szukaj tutaj problemu - co innego gdybyś miał jakiegoś Tracera, Feela I-II…

Noi lipa :frowning: Zimna obudowa komputera gorąca karta graficzna i płyta główna mimo że tylko surfowałem po internecie, surfowałem i… komputer zawiesił się :frowning: nie wiem co mam robić wada fabryczna płyty głównej i karty (ale taki zbieg okoliczności…?) czy może jednak za słaby zasilacz jak na ten zestaw. Nie wiem co robić nowy, bardzo dobry komputer i takie problemy. Stary komp z podzespołami no-name lepiej chodził a żeby pes 2011 się zawiesił to nie było ani razu. Co mam robić?

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … 13605.html

Zasilacz wystarczy, popatrz na wentylatorki czy się krecą na karcie, procku i w budzie czy zasysa i wysysa

Dziś znowu się zawiesił na pulpicie. Miałem kiedyś podobne problemy i to była wina zasilacza wtedy kupiłem pierwszy raz firmowy czyli Chieftec i problemy mineły. Teraz znowu zawieszanie mam tego dosyć już.

A wracając do poprzedniej wypowiedzi: TAK wszystkie wentylatory pracują prawidłową, z tyłu wyrzuca ciepłe powietrze, wiatraczki na karcie, płyta/procesor działają… nikt nie zna rozwiązania, ciężka sprawa.

Głupotą będzie kupować zasilacz, gdy nie wiemy czy to faktycznie w nim jest problem.

Idąc tą drogą, mógłbyś wymienić połowę sprzętu i nie znaleźć rozwiązania problemu…

Jednakże, aby wykluczyć ten problem zasilacza - po prostu pożycz od kogoś również markowy i wówczas przetestuj.

Nie mam możliwości porzyczenia zasilacza. 2 rzecz nie wiem czy pisałem że jak przy doknięciu karty graf. czy jest ciepła (był zawieszony) ekran na monitorze zrobił się biały.

Tylko mi sie wydaje, że takie sobie beztroskie macanie załączonych podzespołów to średni pomysł? Raczej nie zdecydowałbym się na takie dotknięcie podzespołu, żeby była na to była mozliwa jakaś reakcja- chyba, że na złączu coś nie trzyma.

(starczy mi, że kiedyś naprawiając lampki choinkowe szukałem miejsca gdzie przylutowac kabelek metodą prób i błędów xD)

prawidlowe-sprawdzenie-modulow-ram-bledy-t50125.html

Do testowania grafiki Furmark

http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/

i zrób zrzut zakładki Health z programu HD Tune