Probem z wifi

witam, posiadam laptop maxdata ECO 4000 IW, mam zamontowany moduł bezprzewodowego połączenia z siecia.RALINK WIRELESS LAN CARD. Obecnie laptop jest podłaczony za pomoca kabla do inernetu ale chciałabym korzystać z niego bezprzewodowo, co powinnam kupić aby tak było??

A masz ruter wifi

własnie nie ,mam karte 802.11g Mini PCI WIRELESS ADAPTER, mam tez drugi laptom ale w innym miejscu, tam wogóle nie ma internetu i laptop łączy sie sam z internetem nie wiadomo skąd… a maxdata nie chce sie połaczyć

kup access point i podłącz do niego kabel który podłączony masz aktualnie do laptopa.

tylko dlaczego w innym miejscu inny laptop odbiera internet bez żadnych innych sprzętów??? czyli po prostu musze kupić router?

A może ten komputer ma wbudowaną kartę WI-FI ??

tak piszesz, że w końcu nue wiem o co chodzi.

Aby mieć bezprzewodowy internet w laptopie musisz mieć, albo być w zasięgu nadajnika WiFi tzw access point, oraz musisz mieć w laptopie bezprzewodową kartę WiFi (miniPCI, PCMCIA lub USB).

Co masz a czego nie masz?

pisałam ze mam taka karte w maxdacie oraz CARDBUS a jeśli chodzi o tamten drugi laptop to widocznie jest w zasięgu czegoś tam , ale moj maxdat tez ma wbudowaną i tam nie odbiera internetu, teraz chce podłaczyc mojego maxdata w dmu i tu mam teraz podłaczony kablem…

ale dziewczyno zakręciłas… :smiley: :smiley:

to w takim razie jezeli w domu chcesz jechać przez WiFi to musisz zakupić router WiFI (których wuchte znajdziesz na allegro).

a jeżeli chodzi o to ze Twój laptop nie odbiera sygnału w “tamtym” miejscu gdzie ten drugi komp ma internet - Moze poprostu karte WiFi masz wyłączona (albo w biosie, albo sprzetowo - na obudowie kompa, albo poprzez winde w opcjach połączeń sieciowych)

ale odłączyłaś kablel na czas próby połączenia z siecią Wi-Fi z maxdaty, z dwóch różnych standardów ciężko jednocześnie pobierać internet. Sprawdź stan karty Wi-Fi w menedżerze urządzeń i połączeniach sieciowych. “Łączy się z internetem”, tzn. możesz wejść na konkretną stronę?