Probem ze sterownikami dzwięku. brak dzwięku przez hdmi

Witam

Mam problem ze sterownikami w moim komputerze. Oprócz monitora mam jeszcze podpięty to kompa TV LCD przez wyjście HDMI w ATI Radeonie HD 4830. Niestety kiedy w Windowsie przełączam na TV to przesyłany jest tylko obraz a nie ma dźwięku. W managerze dźwięku Realtek HD audio nie ma za zakładki wyjście HDMI mimo że na początku była taka opcja i działał test dźwięku. Kiedy odinstaluje te sterowniki to pojawia się dźwięk na TV ale z oczywistych względów nie ma wtedy dźwięku na PC. Zainstalowałem najnowsze sterowniki Catalyst do ATI i najnowsze sterowniku Realtek. Używam windowsa 7 Ultimate. W czym może tkwić problem?

kliknij ppm na ikonie głośnika obok zegarka wybierz urządzenia do odtwarzania następnie ppm i pokarz wyłączone urządzenia i zobacz czy masz tam dostępne wyjście hdmi jeżeli tak to kliknij na ustaw jako urządzenie domyślne

Klikam tam gdzie powiedziałeś i przy ikonce TV i napisie HDMI output pisze “urządzenie nie podłączone” i nie mogę nic zmienić :frowning: O co chodzi bo skoro mam obraz na TV to urządzenie podłączone jest chyba prawidłowo

spróbuj zainstalować sterowniki dołączone na płytkach do grafiki i karty dźwiękowej czasami starsze wersie działają lepiej może pomoże

Dzięki za podpowiedzi. Wszystko Działa jak należy. Należało wgrać najnowsze sterowniki Realtek i dodatkowe sterowniki Realtek dla ATI obsługujące HDMI.

Mam tylko jeszcze jedno pytanie. Da się ustawić gdzieś w systemie/managerze by po przełączeniu się na TV dźwięk od razu też się przełączał na głośniki z TV. Teraz przed przełączaniem obrazu na telewizor muszę zmieniać w Windowsie źródło dźwięku na TV i po wyłączaniu Tv znowu ustawiać głośniki PC co jest trochę denerwujące. Ewentualnie by grały i głośniki PC i TV wtedy bym po prostu wyłączał te w kompie na czas używania TV. Mam kartę ATI Radeon HD, sterowniki Realtek i Windowsa 7