Probl. z Internet Explorerem 10 - nie wyświetlają się strony

Witam. Wczoraj postanowiłem zainstalować Internet Explorera 10 (dla Windows 7 64-bit; wcześniej miałem Internet Explorera 9 - działał bez zarzutu) poprzez Windows Update (wcześniej pomijałem). Instalacja przebiegła bezproblemowo. Jednak po otworzeniu przeglądarki i próbie wyszukania, czy też wejścia na jakąkolwiek stronę, żadna nie wyświetla się - jest biała karta. I nie mam pojęcia co może być powodem Avast 8 raczej nie blokuje. Klikałem w ikonkę Internet Explorera 9 pozostawioną na pulpicie, jak i klikałem “exe” bezpośrednio z folderów “Program Files” i “Program Files 86x” i dalej to samo. :?

zobacz zachowanie w trybie awaryjnym czy też się tak dzieje

przemek89b ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Spróbuj przywrócić domyślne ustawienia przeglądarki IE.

Nie masz zainstalowanych jakiś dodatków do IE? Może któryś z nich powoduje problemy.

@szczepaniak Próbowałem w trybie awaryjnym, tak samo strony nie wyświetlają się.

@rgabrysiak Próbowałem także przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki jak i ustawić przeglądarkę jako domyślną oraz wyłączać dodatki, ale bez rezultatu.

Powiem jeszcze, że strony się wczytują sądząc po pasku przeglądarki, lecz nie wyświetlają się tzn. białe pole. Pojawiają się także podpowiedzi na pasku wpisując jakiś wyraz. I odkąd zainstalowałem IE10 po uruchomieniu sys. ikony się odświeżają raz. Coś podobnego do tego tu kogoś: https://groups.google.com/forum/?hl=pl&fromgroups=#!topic/ms-news.pl.windowsxp/oppPUNog838

Nie zaszkodzi użyć AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/en/dow … adwcleaner

Zamknij przeglądarkę.

Uruchom AdwCleaner (uruchom jako Administrator), kliknij Usuń (komputer uruchomi się ponownie)

Sprawdź, co blokuje zapora. Internet może być cacy, ale czasem trzeba dodać do zapory wyszukiwarkę, żeby jej zezwolić. Dziwne, że nie było monitu, czy zezwolić, albo blokować. http://spec.pl/komputery-i-internet/tip … -sieciowej

też próbowałem i nic, czyściłem CCleanerem Historię przeglądanie, ciasteczka (które były jeszcze po IE9) i nic, lecz zauważyłem, że strona http://windows.microsoft.com otworzyła się bez problemu. Internet Explorera 10 uruchomiłem prawym przyciskiem myszy na ikonce jako Administrator i działają strony, lecz jak otworzę przeglądarkę normalnie to znów to samo.

Czy jesteś na koncie z uprawnieniami Administratora?

Kliknij prawym na ikonę IE, Właściwości, Zgodność i zaznacz Uruchom ten program jako administrator (na dole).

Tak, jestem na koncie z uprawnieniami, lecz nie mogę zaznaczyć tej opcji, bo zakładka “Zgodność” jest niedostępna i pisze “Dla tego programu nie można ustawić trybów zgodności ponieważ jest on częścią tej wersji systemu Windows”.

Uruchom IE bez dodatków

Start >> wszystkie programy >> akcesoria >> narzędzia systemowe >> IE(bez dodatków)

jeśli będzie działał wtedy

IE >> narzędzia >> zarządzaj dodatkami >> wyłącz po kolei dodatki aż znajdziesz przyczynę

:slight_smile:

No, ja miałem tak, że wyrzucało mi w ie ze strony i przywracało w trybie zgodności. Wyłączyłem ten tryb zgodności w ie - narzędzia - ustawienia trybu zgodności - wszystko odznaczyć. Tu nie chodzi o tryb zgodności. We właściwościach jest to niedostępne. Za to ciekawe, co Ci się wyświetla we właściwościach skrótu - jak pisze w rubryce “rozpocznij”? Element docelowy?

To może trzeba w opcjach internetowych zaznaczyć - użyj renderowania programowego zamiast renderowania GPU?

Wspomnę jeszcze o innym sprawdzeniu poprawnego otwierania ie - komputer/ dysk C/ program files x64, internet explorer, otwórz folder i kliknij w ikonę ie 10. Jak prawidłowo Ci się uruchomi przeglądarka, to kasujesz skrót z paska uruchamiania i wracasz do folderu, zaznaczasz ikonę ie 10 i z prawokliku wybierasz - przypnij do paska zadań. Wtedy też tak samo postąpisz ze skrótem w menu start.

Uważam, że to źle zainicjowanie uruchamiania ie, być może, z robaczywym świadkiem.