Problam z podłaczeniem PC do TV

Witam! Od długiego czasu próbuję podłączyć mój PC po TV żeby móc oglądać na nim filmy. Próbowałem robić to z instrukcjami ale mi się nie udaje. Moja karta to GeForce NVidia 8800GTS 512mb ma wyjście S-Video, a TV to Panasonic TH37PV80 ma wejście S-Video. Posiadam kabel S-Video – S-Video, podłączam go, grzebię w ustawieniach ale dalej nic :/. Proszę o instrukcje. Pozrdrawiam!

Łączysz komputer i telewizor kablem, włączasz oba sprzęty (załączasz w TV AV, bo S-Video raczej nie wysyła sygnału przełączającego). Jeśli na ekranie telewizora nie pojawi się ładowanie biosu, to może być problem z kablem. Jeśli wszystko załaduje się jak trzeba uruchom kreatora z Panelu sterowania nvidii. Też się w coś takiego bawiłem, jakoś działało.

niestety dalej nie działa :frowning: chyba spróbuję kupić nowy kabel

Dodane 12.03.2009 (Cz) 12:23

a jaki kabel najlepiej kupić S-Video – Chinch, S-Video – Euro czy S-Video – S-Video taki jaki mam?

Tylko zasugerowałem wadę kabla (choć ja dostałem uszkodzony EURO z dekoderem pewnej dużej platformy cyfrowej). Sprawdź go u kogoś, czy coś takiego. Może masz wtyczki uszkodzone (sprawdź czy druciki nie są powyginane).

Najlepszy to chyba S-Video–S-Video lub S-Video–Euro.

Najpierw sprawdź jednak kabel.

nie druciki nie są wygięte i sprawdziłem cały kabel i nie jest pogryziony, może problem tkwi w jakichś ustawieniach lub gniazdach?

Możliwe, ale wówczas przynajmniej na ekranie telewizora widziałbyś ładujący się bios. A czy w panelu nvidii wykrywa telewizor?

Sprawdź najpierw kabel u kolegi itp, albo podłącz przez niego jakiś inny sprzęt do TV.

Jeśli już byś zdecydował się na wymianę lepiej na S-Video–S-Video. Czytałem, że przy S-Video–Euro mogą (ale nie muszą) dziać się cuda.

na pewno wykrywa kabel, włącza się konfiguracja i mam do wyboru K1-PAL i chyba D-PAL i który wybrać nie wiem zbytnio :smiley: ?

Wybierz D-Pal. Przynajmniej tak mi się wydaje, nie pamiętam zbyt dobrze, bo dość dawno się tym bawiłem.

Odkopałem końcówkę z jednej strony S-Video a z drugiej taka jaka jest w chinchu, podłączyłem do wejścia w TV obok tego z S-Video i zadziałało. Jest obraz, drugim kablem podłączyłem dźwięk bo tamten był sam obraz. Dzięki za zainteresowanie! Pozdrawiam