Proble z połączenie 2 komputerów

Witam,

Mam problem z połaczeniem jednego z 2 komputerów do internetu poprzez router. Oba są podłączone do routera dsl D-link, po wgraniu oprogramowania nie bylo żadnych problemów z pierwszym komputerem (laptop). wszystko działa bez zarzutów jest sieć lan i lokalna WI-FI. Problem zaczyna się gdy podłączam drugi komputer do routera, “połączenie ma brak łączności lub ograniczony dostęp” to jest komunikat dla ustawień automatycznych, po ręcznej zmianie ustawień IP etc, nie ma takiego komunikatu ale połączenia też nie mam chociaż sprzet pokazuje że wszystko jest OK. Po zainstalowaniu WI-FI na drugim po kilkakrotnej zmianie ustawien IP i innych ustawień wszystko zaczyna funkcjonować, mam połączenie lan, WI-FI. Po ponownym uruchomieniu komputera znowu nic nie działa. Nie wiem gdzie jest bład

DNS też wpisałeś??? np. tpsy 194.204.159.1 i 194.204.152.34

U mnie działa, gdy IP, bramę i DNsy mam wpisane w ustawieniach routera, a w PC wybrałem opcje automatycznego przypisania Ip i DNS - inaczej brak netu na PC.

Pozdrawiam:)

Dzięki za informację. Ciągle mam problem z siecią, podejrzewam że powodem wszystkich problemów jest brak sterownika do karty sieciowej laptopa (Dell Latitude C500/C600) dla Windows XP. Nie mogę nigdzie znaleźć tego sterownika.

Pozdrawiam