Problem,a raczej dylemat odnosnie telewizorów...:/

(Acen) #1

A wiec jak w temacie ...

Zamierzam kupic sobie nowy telwizorek tylko za cholere nie wiem jaki

wybrac z bogatej oferty naszych sklepów

A wiec ma byc 29" i nie drozszy niz 2500zł

Własnie sie zastanawiam czy ma to byc Panorama czy zwyczajny TV

Jedni mówią ze najlepsze to

THOMSON I JVC

Facio w MediaMarkt ze Grundigi,

a jeszcze z innego zródłą ze najlepsze to:

PHILIPSY I SONY

Juz sam nie wiem co wybrac-moze Wy drodzy forumowicze-polecicie mi cos

adekwatnego do ceny

chodzi mi o konkretne modele...

Pozdrawiam :smiley:

(P.Piotrek) #2

Sam też mam ten problem więc chętnie posłucham innych wypowiedzi forumowiczów

(proszę o uzasadnienie wypowiedzi jeśli można !!

• Sony od lat specjalizuje się W TV !!

• Panasonic (=Technics), Grundig, JVC, Philips są chyba na równym/podobnym poziomie ??

Thomson, Samsung (monitory, sprzęt komputerowy itp. ma OK) raczej bym nie polecał (TV) !!

Na pewno nie Dewoo, Funai itp. lub No Name !!

Może TUTAJ znajdziesz cos ciekawego na ten temat !!

(Qbek50) #3

tylko panorama, najlepiej 100 Hz - polecam Philipsa albo Panasonica

(Swiderski Mariusz) #4

Na tej panoramie będzie chyba oglądał tylko DVD lub Video. Trzeba także zwrócić uwagę na to , że polskie stacje TV raczej nie puszczają wizji w formacie 16: 9 czyli panoramicznym. Druga rzecz to ilość cali, 29"

calowy telewizor panoramiczny nie poraża swoim kineskopem a obraz

jest naprawdę mały.

Ja osobiście zdecydowałbym się na tradycyjny odbiornik TV np. SONY.

Pozdrawiam lammar

(M a x) #5

polecam T H O M S O N A 2 9 '' 100Hz mam go juz 3 rok i obraz zyleta dzwiek " dolby virtual " jedyna rada to szukaj z kinescopem SCENIUM co do Sony i Samsunga mam wątpliwosci chyba ze Plasma

(Darthwader) #6

zgadzam sie z lammarem

(Acen) #7

Czyli raczej tradycyjny ,jezeli czesciej oglądam tv niz filmy na dvd???

(Qbek50) #8

ludziska, przecież jak ja mam panoramę to mogę sobie zmieniać formaty obrazów.

(Pmmaly) #9

a ja bym polecał soniacza(stara firma i pewna)

(Roseng) #10

Polecam 100mhz, JVC lub PANASONIC, JVC jest ładniejszy ale ja mam kino domowe panasonica wiec kupuje za miesiac 29 panasonica, pozatym gwarancje każda firma daje prawie te sama i jest to rok. Najlepiej w sklepie sobie poogladaj menu, dzwiek, obraz, i takie rózne, wejscia, im wiecej tym lepiej:):). Sam musisz zdecydowac

(Pmmaly) #11

dokładnie to jest chyba pierwsze na co powinno sie zwrócić uwage.no,oprócz ceny :slight_smile:

(Acen) #12

Wiem,własnie Niektórzy mówią ze tylko JVC lub Thomson...

A Sony to juz nie toi samo Sony co kiedys...

Panasonic raczej tez nie...

A znów słyszałem opinie ze biel najlepsza w Philipsach...

Mam brata który pracuje w Media i powiedział własnie,

ze niajmniej reklamacji jest na Philipsy...

A LG,Grundig i inne wynalazki to jeden ..... :x

Wiec sprawa tv znów jest otwarta,poniewaz ilu ludzi tyle opinii

Moze znacie jakies stronki z testami tv??

pzdr.

(Roseng) #13

zakładam ze JVC bedzie miało lepszy dzwiek choć niekoniecznie, ja tego nie sprawdzam bo bede uzywał kina dmomowego, ale jakosc obrazu, wyjscia, polskie menu i rózne bajery sa wazne. Ceny sa podobne przynajmnije tutaj, oprócz sony, ale nie dam za sony 1/3 ceny wiecej bo pisze sony a gwarancja i tak roczna wiec nie ma snesu:) pozdrawiam

(fiesta) #14

Taaaa szczególnie ten zmontowany w stodole w jakiejś podwarszawskiej wiosce :hahaha:

(Darthwader) #15

dla mnie szczytem byłby panasonic 36 cali 4/3.bo dvd automatycznie jest w 16/9 oczywiscie 100H.niestety dowiadywalem sie i nie ma tych telewizorów ja uwazam ze duze jest piękne i moze wiecej.panoramy sa dobre do dvd i jak ktos ma jakas płatna tv cyfre albo polsat.choc i tak obraz jest spłaszczony.ja kupiłbym tv 29,100H panasonic. zresztA zrobisz co zechcesz. trzeba zdac sobie sprawe co ten sprzet ma robic jakie masz co do niego wymagania.udanego zakupu pozdrawiam :wink: :wink:

(Swiderski Mariusz) #16

detektyw 997

zmień format obrazu z 16:9 na 4:3 w powiedzmy 29" calowym TV panoramicznym i co uzyskasz ? - obraz o wielkości około 21" cali . Tak niestety to działa. A to się chyba troszeczkę mija z celem ?.

pozdrawiam lammar

(Qbek50) #17

dobra, lepiej sobie kupić pudło kwadratowe niż panoramę. :lol:

(Acen) #18

heheh

dobre z tym pudłem:)

chyba lepiej wybiore zwykłego 29 calaka

A z panoramą sie wstrzymam...

(Edgarmks) #19

Ja polecam Sony najlepsza firma specjalizująca sie w tv i 100 Hz i panorama oczywiscie w okolicach 2500 kupisz napewno !!

(Roseng) #20

A od kiedy to firma specjalizująca sie w tv 100mhz, pierwsze słysze, tak samo sie specjalizuje jak panasoni, fhilips, toshiba, LG i wiele innych tylko ze pisze sony i cena wysoka, a czesci z tajwanu we wszystkich bo taka jest prawda.