[Problem]AccesPoint

(Tvixan) #1

Witam.

Mam problem z połączeniem przez AP.

Sprawa wygląda tak.:

Jak mam ustawione IP,Bramę domyślną, DNS. To wtedy internet mi działa, ale przerywa co ok.10min.

Wtedy pisze, że ustawiono połączenie ręcznie i brama domyślna ustawiona jest na 192.168.2.1. SS:

wpisaneip.gif

Chciałbym, żeby mi tak wyszukiwało na Automatycznym pobieraniu IP z sieci, a wyszukuje mi bramę domyślną 192.168.1.1. SS:

automatyczne.gif

Pytanie do was, jak mogę ustawić bramę domyślną , aby mi wyszukiwało na 192.168.2.1 a nie xxx.xxx.1.1?

Proszę o pomoc, z góry dzięki. :slight_smile:

(struart) #2

Skoro DHCP przyznaje ci 1.1, a chcesz 2.1 to wejdź na AP i zmień mu adres LAN na 192.168.2.1 wtedy dhcp będzie przyznawać 2.1 jako bramę ;p

(Tvixan) #3

No tak, tylko jest mały problem.. Nie wiem gdzie zmienić adres LAN.. Mógłbyś mi wytłumaczyć, proszę..;/

To jest AccesPoint AirLive WL-5460AP v2..

Ja go mam na dachu, jest wmontowany w antenę... Nie wiem jak ustawić ten DHCP..

Screen, znalazłem coś o LAN'ie ale nie wiem, czy to jest to.

screenhunter03oct221728.gif

(struart) #4

Server DHCP na twoim AP jest wyłączony więc AP jest przeźroczysty dla sieci to znaczy, że adres przyznaje ci urządzenie należące do twojego dostawcy. Czyli nic z tym nie zrobisz to jest ustawienie odgórne zrobione przez twojego ISP.

Antixy , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038