[Problem]AccesPoint

Witam.

Mam problem z połączeniem przez AP.

Sprawa wygląda tak.:

Jak mam ustawione IP,Bramę domyślną, DNS. To wtedy internet mi działa, ale przerywa co ok.10min.

Wtedy pisze, że ustawiono połączenie ręcznie i brama domyślna ustawiona jest na 192.168.2.1. SS:

wpisaneip.gif

Chciałbym, żeby mi tak wyszukiwało na Automatycznym pobieraniu IP z sieci, a wyszukuje mi bramę domyślną 192.168.1.1. SS:

automatyczne.gif

Pytanie do was, jak mogę ustawić bramę domyślną , aby mi wyszukiwało na 192.168.2.1 a nie xxx.xxx.1.1?

Proszę o pomoc, z góry dzięki. :slight_smile:

Skoro DHCP przyznaje ci 1.1, a chcesz 2.1 to wejdź na AP i zmień mu adres LAN na 192.168.2.1 wtedy dhcp będzie przyznawać 2.1 jako bramę ;p

No tak, tylko jest mały problem… Nie wiem gdzie zmienić adres LAN… Mógłbyś mi wytłumaczyć, proszę…;/

To jest AccesPoint AirLive WL-5460AP v2…

Ja go mam na dachu, jest wmontowany w antenę… Nie wiem jak ustawić ten DHCP…

Screen, znalazłem coś o LAN’ie ale nie wiem, czy to jest to.

screenhunter03oct221728.gif

Server DHCP na twoim AP jest wyłączony więc AP jest przeźroczysty dla sieci to znaczy, że adres przyznaje ci urządzenie należące do twojego dostawcy. Czyli nic z tym nie zrobisz to jest ustawienie odgórne zrobione przez twojego ISP.

Antixy , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038