Problem Administrator Visty

(Ruchteam1) #1

Witam.

Mam taki problem na moim koncie jest raczej pisze rze jest Administrator

SS

Ale czasami jak chce coś usunonć to mi pisze rze musze mieć zezwolenie administratora

albo inny przykład chce se pograć w gierki to czasami mi pisze rze niemoge a teraz kupiłem orginalnom Prince of Persia 2 Trony i mi taki coś wyskakuje

SS

Prosze o pomoc

Dzienkuje

(xomo_pl) #2

w viscie administrator ma zawsze ograniczone uprawnienia, które uzyskuje gdy ich potrzebuje, dzięki czemu system jest bardziej bezpieczny.

uruchom instalator jako administrator (ppm na ikone instalatora, uruchom jako administrator), wtedy ten problem zniknie.

(Kolmar) #3

Na koncie na którym obecnie jesteś, to nie jest "czysty" administrator tylko user z uprawnieniami administratora, a to są dwie różne rzeczy. Adminowi wolno wszystko, natomiast w przypadku konta, które tworzone jest podczas procesu instalacyjnego Visty, dzięki mechanizmowi UAC (kontroli użytkownika) w trakcie próby uruchomienia lub dostępu do newralgicznych części systemu lub aplikacji będą wyskakiwać komunikaty z prośbą o potwierdzenie wykonania akcji.

Można ściągnąć program np. Sunrise Vista Konfigurator i tak dostosować mechanizm UAC, aby o nic nie pytał. Można również go całkowicie wyłączyć poprzez aplet Konta użytkowników.

Z tego co widzę próbowałeś uruchomić grę, niestety na Viście, aby mieć pewność, że dana gra zadziała należy uruchamiać ją jako administrator. Można ustawić skrót do gry i w jego właściwościach zaznaczyć opcję uruchamiania w trybie administratora.