Problem. Adware Generic5.AJQO


(Wesso1993) #1

Witam,

Mam problem z 'wirusem' Adware Generic5.AJQO. Problem pojawił się po przypadkowym wejściu na zakażoną witrynę. Szczerze mówiąc nie wiem co dokładnie robi ten wirus ale chciał bym się go pozbyć. Co dziwne tylko avg go wykrywa, skanowałem też avastem i eset'em.

Avast dodatkowo podczas skanowania w trakcie włączania komputera znajdował dużo problemów ale nie mógł ich usunąć ani naprawić.

Załączam raport OTL.

Z góry dziękuje za pomoc.

OTL: http://wklej.to/UrW6r


(Acorus) #2

Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/fr/dow … adwcleaner z funkcji Skan(Szukaj) a następnie Clean(usuń) (w przypadku Visty/Windows7 uruchom z prawokliku jako Administrator).

Pokaż nowe logi z OTL.Extras też.Aby powstał raport Extras.txt Opcja Rejestr skan dodatkowy musi być ustawiona na Użyj filtrowania


(Wesso1993) #3

Czy raport z AdwCleaner’a też przesłać?

OTL: http://wklej.to/qW5KE

Extras: http://wklej.to/DHNPe


(Acorus) #4

Niekoniecznie.Odinstaluj McAfee Security Scan Plus,ESET Online Scanner v3.Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.

W OTL użyj opcji Sprzątanie.

Masz AVG i Avasta.Zdecyduj się na jednego.


(Wesso1993) #5

Wykonałem wszystkie polecenia. Chyba wszystko jest w porządku.

Mam tylko kilka pytań.

Mam też drugi komputer, jak zaczęły się problemy na pierwszym (A) podłączyłem kabel (internetu) do drugiego (B) i zaczęły się podobne problemy, tj. AVG znalazł podobny zestaw wirusów. Różnica była jednak taka, że na komputerze B zrobiło sie to jakby automatem a wszystkie infekcje usunął AVG. Czy to możliwe, że antywirus wszystko wyczyścił? i jeszcze jedno, co to właściwie za wirus?

W każdym razie serdecznie dziękuje za pomoc.