Problem aktualizacji Ubuntu 7.04->7.10

Witam, istnieje jeszcze jakaś możliwość, by zaktualizować Ubuntu do 7.10? Próbowałem wielu poradników, ale wszystkie rep chyba już wygasły, a 7.04 zakończyło support w tamtym roku.

do 8.04 możesz zaktualizować

Upgrade robisz o ile sie nei myle wpisujac w konsoli jako root

apt-get dist-upgrade

gdyby nie zadzialalo to wpisz

apt-get --help

i tam gdzies powinno pisac:)

Działa, tylko nic się nie aktualizuje.

Jak? Jakiekolwiek nagrywanie na płytke nie wchodzi w grę.

zmieniasz w pliku /etc/apt/sources.list wszystkie feisty na hardy i wykonujesz

sudo apt-get update

sudo apt-get dist-upgrade

Zalecane jest aktualizacja z wersji na wersję, inaczej prawdopodobne w 98%, że system się rozsypie po aktualizacji z 7.04 do 8.04. Radzę wykonać jakąś kopię zapasową całego systemu a przymajmnie tego co najważniejsze, żeby później nie było płakania :slight_smile:

Poza tym może już masz 7.10 a o tym nie wiesz? Sprawdź wersję:

lsb_release -a

Pozdrawiam!

Łoo, dobrze wiedzieć. :slight_smile: Ale nie wiem, czy nie ryzykować(98% hmm), szczególnie, że aktualizacja dzięki matiemiu działa(i jest w toku :slight_smile: ). Chyba, że wystarczy tak samo zmienić fiesty na gutsy?

Wystarczy :slight_smile:

A tak w ogóle probowałeś?

sudo update-manager -d

Pozdrawiam!

No i nie usłuchałem. :slight_smile: Padł ubunciak, ale jutro myślę, że znowu spróbuję, tym razem na Gutsy.

To może instaluj od razu 9.04 Jaunty Jackalope czy jak się on tam nazywa (już się pogubiłem w tych nazwach).

Pozdrawiam!

No niestety, ale mam tylko instalkę 7.04, a nagrywarki nie posiadam. ;/

a pendrive?

Ano mam 4GB.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ootin+3.56 i tym możesz wrzucić obraz płyty na pendrive

Ja dodam od siebie tylko tyle, że instalacja Ubuntu, Fedory czy innego systemu z pendrive przebiega szybciej, nawet do 4 razy (przynajmniej u mnie :slight_smile: )

Pozdrawiam!

Już to zrobiłem, ale jakoś mi nie czyta pendrive’a. Zmieniłem w biosie boot na wszystko co miało w nazwie USB, floopy, a nawet HDD-1, a i tak nie czyta. :-o

No chyba, że to znak bym spróbował debiana. 8)

Tak tak, na pewno :yes:

A Tak na poważnie, czy bios na pewno umożliwia bootowanie z USB? Obraz wrzucałeś na pendrive przy pomocy Unetbootin? Być może czegoś Ci zabrakło do prawidłowego wypakowania iso na pendrive. Jakim systemem plików sformatowany jest pendrive?

Tak na marginesie, jeśli mamy ciągnąć ten problem dalej, myślę że najlepszym wyjściem będzie założenie nowego wątku :slight_smile:

Pozdrawiam!

Raczej tak, skoro w opcjach bootowania jest USB-ZIP, USB-HDD, USB-CDROM, USB FDD.

Tak.

Linuksa ściągnąłem z Ubuntu.pl, nie wiem, w czym może być problem. Nawet ikonka pendrive zmieniła się na Ubuntu. :slight_smile:

FAT32, jak widziałem w jakimś poradniku, to chyba starczy, ale mogę spróbować jeszcze na FAT.

A po co syf robić. Problem praktycznie ten sam. :slight_smile:

ustawiasz USB-HDD i powinnien ruszyć

No powinien, ale nie idzie, może spróbuję jeszcze raz to wrzucić na pena, albo na innego.