Problem: Avira po aktualizacji, dłuższy rozruch i Daemon


(Wojtek Placzek) #1

Nie do końca wiedziałem jak opisać swój problem... Aktualizowałem Avirę do najnowszej wersji. W międzyczasie siostra weszła na kompa, żeby zgrać sobie coś na pendrive'a (być może wniosła mi jakiś syf, bo jak ją potem pytałem jej pendrive krążył po ludziach), kiedy wróciłem Avira się zaktualizowała, poprosiła o ponowne uruchomienie komputera i tak też uczyniłem - jednak potem już jakoś dziwnie na komputerze zaczęło się dziać - najpierw wyskoczył komunikat, że Daemon nie może zostać uruchomiony, bo problem jest z jakimś "jądrem" - cokolwiek autor tego komunikatu miał na myśli (nie pamiętam jednak dokładnej treści tego komunikatu). :wink: Potem zauważyłem, że programy z autostartu zaczęły się strasznie długo uruchamiać a Avira miała wyłączoną ochronę czasu rzeczywistego, której w ogóle nie mogę uruchomić. Przy próbie jej uruchomienia tak jakby zaczeła się wieszać. Próbowałem włączyć też w międzyczasie IE - nie poszło.. Próbowałem menedżera urządzeń - też nie poszło - wyskoczył jakiś komunikat, że brak jakiegoś pliku. PO chwili dopiero tak jakby komp zaskoczył i dopiero się udało. Komputer ogólnie pracował normalnie, nie zauważyłem jakichś spowolnień - po prostu tak jakby autostart złapał "zamuła" i te wymienione programy. Mam nadzieję, że dosyć szczegółowo opisałem swój problem - nie wiedziałem jak go nazwać. Proszę o pomoc. Poniżej raporty:

OTL: http://www.wklej.org/id/860713/

Extras: http://www.wklej.org/id/860715/


(Spandau) #2

nie wiem czy to Twoja siostra przyniosła ale rootkit jest. Dla pewności zrób porządek z pendrive.

Proszę użyć ESET Necurs Remover instrukcja [http://www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekc ... entry57587](http://www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekcja-zbior-narzedzi-usuwajacych/page p 57587#entry57587)

Po tym pokaż nowy raport OTL


(Wojtek Placzek) #3

Wszystko wykonane według zaleceń. Poprawiło się i nie odczuwam już, że coś jest nie tak. Przepraszam, że tak późno, ale miałem problemy z łączem...

Nowy raport OTL: http://wklej.to/Bg3A8

Dziękuję też za szybką pomoc. :slight_smile:


(Spandau) #4

Odinstaluj proszę

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania pokaż na forum.

Następnie ponownie uruchamiasz OTL klikasz raz jeszcze Skanuj i dajesz nowy log na forum Czyli dwa logi jeden z usuwania drugi z nowego skanowania po usuwaniu.


(Wojtek Placzek) #5

Raport po wykonaniu skryptu: http://wklej.to/steYO

Raport OTL: http://wklej.to/L0HB3


(Spandau) #6

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Nie będzie restartu.

Następnie uruchom OTL klikasz Sprzątanie to usunie OTL'a wraz z jego kwarantanną

Wyłącz i włącz Przywracanie Systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja XP/Vista/Windows 7.

Wykonaj pełny skan Malwarebytes http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html (w trakcie instalacji odhacz okres testowy) Wykonaj pełny skan, jeśli program coś wykryje pokaż raport na forum.


(Wojtek Placzek) #7

Log z Malwarebytes: http://wklej.to/YVlrw


(Spandau) #8

Do usunięcia, proszę także odinstalować całą Javę

Następnie pobierz i zainstaluj 64 i 32 bity http://www.java.com/pl/download/manual.jsp

Następnie pokaż raport Securitycheck, uaktualnij to co wskaże program analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3080641


(Wojtek Placzek) #9


(Spandau) #10

Spróbuj przez windows update wyszukać aktualizacje i jak znajdzie zainstalować SP1.