Problem (bluescreen)

Zakupiłem komputer na allegro.

Manufacturer:

Gigabyte Technology Co., Ltd.

Processor:

Intel® Core2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs), ~2.4GHz

Memory:

8GB

Hard Drive:

500 GB

Video Card:

NVIDIA GeForce 9600 GT

Monitor:

SyncMaster 932GW/932GWPLUS,SyncMaster Magic CX932GW/CX932GWplus(Analog)

Sound Card:

Głośniki (Realtek High Definition Audio)

Speakers/Headphones:

Keyboard:

Główny koncentrator USB

Mouse:

Główny koncentrator USB

Mouse Surface:

Operating System:

Windows Vista™ Home Premium (6.0, Build 6000) (6000.vista_gdr.071023-1545)

Niestety ale zaraz po zainstalowaniu systemu zaczął się pokazywać bluescreen (obok link do zdjęcia) a po nim komputer się restartował http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 032dc.html

Zadzwoniłem do serwisu tej firmy od której zakupiłem komputer i powiedzieli że nawaliła któraś kość ram (mam 4 po 2GB) i kazali sprawdzić każdą po kolei. Ten błąd pokazywał się tak po około 5-30 min. Wszystkie pamięci ram przetestowałem i na jednej faktycznie ten błąd się pokazał. Myślałem że wszystko jest ok. Włożyłem wszystkie 3 kości ram (tą 4 uszkodzoną wyciągnałem) i komputer działał normalnie aż do dzisiaj (te 3 kości ram włożyłem w niedzielę a dzisiaj jest wtorek…). Komputer był włączony od około 9:30, cały czas prawie pyrałem w colina mcrae dirt. Około godziny 15:30 chciałem wyjść z colina. Kliknąłem wyjdź i nagle pokazał się znowu ten sam ekran :frowning: Pewnie jeszcze któraś jest uszkodzona kość ram tylko która ? Da się to jakoś sprawdzić czy coś ?

diodax , jakiej firmy są te pamięci RAM? Podaj model i moc zasilacza.

NO to być może trafiłeś na wadliwy RAM. Powiedz tym z serwisu, nich Ci ją wymienią. Ew spróbuj trochę zwiększyć napięcie dla nich i zmniejszyć timingi lub częstotliwość taktowania.

Nie jest powiedziane, że to wina Ramu. Aczkolwiek istnieje taka możliwość. U mnie dzieje się tak często, z powodu wadliwego dysku :frowning:

ram jest firmy A data DDR2

A zasilacz to MC Feel III 500W ATX PFC Silent Fan 12cm

jakby co to poniżej daje link to tej aukcji tam jest napisana dokładna specyfikacja

http://allegro.pl/item368031765_nowy_q6600_4x2_4ghz_8gb_500gb_9600gt_gratis.html

Wymieniaj zasilacz od razu teraz…

gorszego zasilacza chyba nie mogli dac do tego sprzetu :x #-o

Może byś go wymienił na jakiś inny?

Czyli za słaby zasilacz i się to może przez to dziać ?

diodax , za słaby to może nie jest, ale jest kijowe jakości :stuck_out_tongue:

Na razie się nie martwię o zasilacz tylko o to że mi się pokazuje ten niebieski ekran :frowning:

diodax , ale to może być wina zasilacza. Jeśli masz możliwość pożycz od kogoś i spróbuj przetestować.

No niestety nie mam takiej możliwości a w starym komputerze mam zasilacz 250W

diodax , to spróbuj przetestować ramy programem Memtest86

Właśnie go odpaliłem i mam pytanie jak wpiszę w nim 1024 ramu to on przeleci moją całą pamięć ram czy nie ? Bo jak wpisuję więcej to się pokazuje komunikat

your version of windows limits the amount of contigous ram a single program can allocate. to get around this run more than once copy of mem test simultanecously and set each copy to test a portion of available ram. to star run two copies of mem test and set each to test 1000 MB of ram if you get this message again try testing even smaller amounts of ram running more than one copu od memtest does not lower the quality of the test (and can even improve it if you have multiple cpu’s)

Ogólnie rzecz ujmując to może być wina “całego” sprzętu. Bądź oprogramowania. Najlepiej przetestować (wymienić, bądź pożyczyć od kogoś) Ram, bądź zasilacz, (może dysk - tak jak u mnie)…

Ile dokładnie masz ramu?

właśnie memtest wykrył mi jeden błąd… poniżej link do zdjęcia

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 2bdd6.html

EDIT: ramu nie wiem ile mam dokładnie bo aktualnie jedną kość 2GB mam wyciągniętą. Teraz system mi wykrywa że mam 6,00 GB

Sprawdź programem memtest86: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … est86+3.4a

Tamten nie wykryje Tobie błędów w miejscach zajmowanych przez system.

Ram możesz potestować wsadzając po jednej kości i pracując kilka min na kompie. Jak będziesz miał szczęście to odrazu po włączeniu będzie ci wywalało błąd na uszkodzonej.

Tak właśnie robiłem sprawdzałem każdą kość ram po 4godz. i znalazłem jedną uszkodzoną tylko teraz jak miałem włożone pozostałe bez tej uszkodzonej błąd się powtórzył po dłuższym czasie…

diodax , ten memtest pod windows, jest za cienki. Spróbuj porządnie sprawdzić memtestem86 uruchamianym z płyty bootowalnej.